Strážníci obsadí první školní den více než 20 vytipovaných přechodů

Jako obvykle zahájí Městská policie Plzeň začátek školního roku preventivní dopravně bezpečnostní akcí, jejímž cílem je dohlédnout na bezpečnou cestu školáků u vytipovaných přechodů pro chodce v blízkosti školních zařízení. Letos půjde o víc jak dvě desítky míst.

Na „bezpečnou cestu“ dětí do škol v prvních dnech školního roku budou strážníci dohlížet například v blízkosti 13. ZŠ v Plzni na Slovanech, na Doubravce u 22. ZŠ, u 4. ZŠ v Plzni na Lochotíně, ve Skvrňanech u 15. a 33. ZŠ a na řadě dalších míst. Strážníci se objeví již tradičně u přechodů pro chodce na náměstí Míru a s nimi se vypraví za těmi, kteří mají namířeno do 10. základní školy Plzeň také vedení úřadu městského obvodu Plzeň 3.

Na návrat dětí do škol by se měli připravit i řidiči. „Za těch několik týdnů si odvykli na děti v ulicích, proto by měli dbát zvýšené opatrnosti, zejména pokud jejich cesta povede kolem škol a školních zařízení a přizpůsobit tomu jízdu za volantem. Ostražití by měli být také ale školáci a při přecházení vozovky věnovat zvýšenou pozornost blížícím se vozidlům,“ uvedla mluvčí strážníků Jana Pužmanová.

Městská policie Plzeň plánuje rovněž měřit rychlost vozidel na vybraných úsecích v okolí základních škol.