Strážníci na Skvrňanech se dočkali. Mají novou služebnu

foto: M. Osvaldová

Místo jednoho záchodu pro ženy i muže sociální zázemí na úrovni a několik místností včetně dvou oddělených šaten. Strážnici v Plzni na Skvrňanech se dočkali moderní služebny. Nově budou sídlit v budově na adrese Karla Steinera 10A. Jejich současné sídlo v ulici Terezie Brzkové nabídlo pouze neodpovídající velmi stísněné prostory.

Rekonstrukce budovy bývalé školky, kde v minulosti sídlil Klub železničních modelářů v již nevyhovujících podmínkách, byla ukončena v průběhu září letošního roku. Budova Karla Steinera 10A teď poslouží společně jak Klubu železničních modelářů, tak strážníkům Městské policie Plzeň na Skvrňanech, kteří se sem  přestěhovali ze služebny na adrese Terezie Brzkové, kde  doposud  pobývali ve stísněných podmínkách.

foto: M. Osvaldová

„Strážníci získali s novu služebnou moderní zázemí, které odpovídá současným nejvyšším standardům. Komfort nabídne nejen městským policistům, ale také   občanům, kteří si sem přijdou vyřídit svoje záležitosti,“ řekl primátor Martin Zrzavecký.

„Objekt celkově prošel rozsáhlými úpravami. V rámci rekonstrukce byla opravena střecha, zateplena fasáda, provedena  výměna oken a dveří, upraveny vnitřní prostory včetně instalace nových elektrorozvodů, vody, kanalizace a topení. V přízemí byl vybudován zbrusu nový vstup pro služebnu městské policie včetně vybudování parkovacích míst pro služební vozy a návštěvníky služebny,“ přiblížil David Šlouf, radní města pro správu městských nemovitostí. Na nákladech na rekonstrukci budovy se podílel i Městský obvod Plzeň 3. „Jsme rádi, že jsme se mohli finančně  podílet na vzniku kvalitního zázemí pro skvrňanské strážníky. Pokud chceme, aby městská policie plnila své úkoly a měla také své výsledky, musíme jí k tomu vytvořit podmínky,“ uvedl Radislav Neubauer, starosta plzeňského centrálního obvodu.

Služebna v přízemí budovy aktuálně poslouží 26 strážníkům, kteří vykonávají službu také v městských částech Křimice, Radčice a Malesice. V 1. patře bude nadále provozovat svoji činnost Klub železničních modelářů.