Strážníci na Doubravce dostali jako první dvě elektrokola

Strážníci Městské policie v Plzni na Doubravce dostali od čtvrtého obvodu dvě nová elektrokola. V rámci městské policie  jsou tak první, kdo má k dispozici tyto moderní dopravní prostředky. Jedno z nich vyšlo na 40 tisíc korun.

Při slavnostním předání si nové kolo vyzkoušel i starosta obvodu Tomáš Soukup, další zkušební jízdu pak předvedli strážníci, kteří je dostali do výbavy. Bez zajímavosti není ani informace, že strážníci ročně najezdí na kolech po městě a jeho přilehlých částech desítky tisíc kilometrů.

„Kola jsou pohodlná, strážník by měl být mobilnější a pohyb po rajonu by pro něj měl být lehčí. Maximální rychlost, při které při jízdě motor pomáhá, je 25 kilometrů v hodině. Při překročení této rychlosti se asistence elektromotoru vypne,“ uvádí mluvčí Městské policie v Plzni Jana Pužmanová. 

Cyklohlídky nejsou pro Plzeň žádnou novinkou. Působí už tady řadu let a osvědčily se. S koly se dostanou mnohdy do míst, do kterých je obtížné se dostat služebním vozidlem. Bicykly strážníci využívají například při kontrole cyklostezek, parků, chatových oblastí nebo jako doprovod při cyklistických závodech a podobně.

Do výbavy s novými elektrokoly dostali strážníci ještě jiné pomocníky. Zastavovací svítilny, které neplní jen funkci svítilny k zastavování vozidel. Disponují totiž ultrafialovým světlem, s jehož pomocí lze ověřit pravost bankovek. Ulehčit práci v terénu by měl strážníkům také nový laserový dálkoměr. Vše včetně elektrokol vyšlo na 100 tis. korun.