Strašická muzejní noc nabídne noční prohlídky a jízdy vozidel

Muzeum dopravy Strašice, foto: Michal Kouba

Netradiční noční prohlídky nabídne Muzeum dopravy ve Strašicích na Rokycansku v pátek 26. května 2017. Po celý večer bude v pravidelných intervalech v provozu Strašická noční linka, která jako obvykle propojí obě strašická muzea i celou obec. Začíná se v 17 hodin a končí přesně o půlnoci a na jízdy historickými vozy zvou členové ŠKODA – BUS klub Plzeň.

Program sousedního Muzea středních Brd je o Strašické muzejní noci také zaměřen na dopravní techniku – tentokráte jednostopou. Muzeum   zve na tradiční akci „Strašická muzejní noc 2017“, tentokrát s podtitulem „Jednou stopou s vůní benzinu“. Akce začíná od 18.00 do 24.00 hodin .   Vstupné  je dobrovolné a jde ve prospěch muzea. Za deště se program VENKU přemístí DOVNITŘ či bude zrušen.

18:00 ZAHÁJENÍ

18:15 HRAJE HRÁDECKÝ BIG BAND I. – ZAHRADA           OTEVŘENÍ VÝSTAVY MOTOCYKLOVÝCH VETERÁNŮ ZE            SOUKROMÝCH SBÍREK – VELKÝ SÁL SPOL. DOMU (PDA)

19:15 HRAJE HRÁDECKÝ BIG BAND II. – ZAHRADA

20:15 VERNISÁŽ AUTORSKÉ VÝSTAVY FOTOGRAFIÍ            PŘEMYSLA UZLA – VÝSTAVNÍ SÍŇ, HL. BUDOVA MUZEA

21:00 PŘEDNÁŠKA: „POČÁTKY MOTORIZACE NA BRDECH“           (PŘEDNÁŠÍ Mgr. TOMÁŠ MAKAJ)

23:00 MOŽNÁ, ŽE PŘIJDE I LAURIN, NEBO KLEMENT – ČTENÍ Z            ROMÁNU „DĚDEČEK AUTOMOBIL“ OD A. BRANALDA –            DLE POČASÍ ZAHRADA ČI VÝSTAVNÍ SÍŇ             ČTENÍ Z BRANALDOVA „KRÁLE ŽELEZNIC“

24:00 ZAVÍRÁME