Straka s Eberlem táhli Škodovku za další výhrou, Plzeň přehrála Litvínov

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň se vezou na vítězné vlně. Ve 12. kole extraligy se o tom přesvědčil Litvínov. Ten sice od 2. minuty vedl, nakonec ale Škodovka čtyřmi góly zápas otočila a zvítězila 4:1. Výraznou měrou se na vítězství indiánů podílela dvojice Eberle, Straka. Oba měli prsty ve třech gólech.

Pro Západočechy nezačal zápas vůbec dobře. Už ve 2. minutě totiž překvapil Trávníček brankáře Frodla a Litvínov šel do vedení. Plzeňany ale špatný úvod nerozhodil a okamžitě mohl vyrovnat Denis Kindl. Janus si ale s jeho střelou poradil, stejně tak o chvíli později vychytal i Kracíka se Stachem. Domácí byli jasně lepší a v 8. minutě měli další obrovskou šanci Jones s Kindlem, jenže Janus byl bezchybný. Další velkou příležitost měl Petr Straka, nakonec ale byli Západočeši rádi, že šli do kabin pouze stavu 0:1. Frodl v ojedinělé příležitosti v 18. minutě vychytal nájezd Petružálka.

Dobývání litvínovské klece pokračovalo i ve druhé části, ve 25. minutě neuspěl osamocený Preisinger, po polovině zápasu hostům navíc pomohla i tyč po střele Gulaše. A tak si Západočeši na gól počkali až do 34. Minuty. Ve vlastním oslabení ujel obraně Severočechů Petr Straka, Janus jeho pokus ještě zneškodnil, dojíždějící Jan Eberle už ale puk do sítě dostal. Škodovka byla na koni a ve 38. minutě skóre otočila. Frodl založil rychlý protiútok, přes Jonese se puk dostal k Denisi Kindlovi, a ten svůj nájezd zakončil skvěle provedeným blafákem. Na konci třetiny měli ještě hosté štěstí, že se tvrdá rána Jonese zastavila těsně před brankovou čarou.

Ze třetí části uběhly dvě minuty a Plzeň se dočkala znovu. Po střele Straky a velkém závaru v brankovišti Vervy dotlačil puk do sítě Jan Eberle. Ve 46. minutě hráli hosté přesilovku, místo toho, aby se ale dotáhli zpět na dostřel, inkasovali znovu. Výbornou práci odvedl Eberle, předal puk do nájezdu Petru Strakovi, a ten se nemýlil. Ukázkovým blafákem zvýšil už na 4:1. Pro Vervu přitom mohlo být ještě hůř, kdyby střela Jakuba Kindla skončila místo na tyči v brance.