Stoper Pernica přiblížil Plzeň k postupu. Viktoria zdolala nebezpečné Dinamo Záhřeb

ilustrační foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili v úvodním zápase play-off Evropské ligy na domácím hřišti Dinamo Záhřeb 2:1. Západočeši sice od 41. minuty prohrávali, ve druhé půli se ale dvakrát trefil stoper Luděk Pernica. Viktorii tak v odvetě k postupu stačí neprohrát.

Celkem čtyři změny v porovnání s víkendovým ligovým zápasem proti Mladé Boleslavi udělal pro trenér Plzně Pavel Vrba. Od začátku naskočili v dresu Viktorie brankář Matúš Kozáčik, obránce Luděk Pernica a záložníci Tomáš Hořava a Ubong Ekpai. V úvodu duel příliš krásy nenabízel. K vidění byly pouze nepříliš nebezpečné střely v podání hostujícího Oršiče a domácího Kovaříka. Hosté jakoby zvolili na Plzeň uspávací taktiku, koncem poločasu dlouze kombinovali, když z ničeho nic dostal míč do vápna Olmo a Kozáčik byl bez šance.

Do druhého poločasu poslal trenér Vrba místo nevýrazného Čermáka Procházku, Západočeši získali územní převahu a v 54. minutě podobně jako Dinamo z první střely na branku udeřili. Stoper Luděk Pernica se vydal na dlouhé sólo, přihrál do strany na Beauguela, který ho pak přesným centrem našel zpět a brankář Livakovič byl bez šance. Poté se opět dlouhé minuty na hřišti nic nedělo, až přišla 83. minuta, roh Viktorie a Luděk Pernica hlavou v pádu podruhé v zápase překonal Livakoviče. V závěru už se Dinamo nedostalo vůbec k ničemu, v odvetě v Záhřebu stačí Viktoriánům jakákoli remíza.