Stoper Hájek přestupuje z Plzně do holandského Vitesse Arnhem

ilustrační/foto: FCVP

Obránce Tomáš Hájek opouští plzeňskou Viktorii a přestupuje do Holandska, kde bude oblékat dres Vitesse Arnhem, pátého týmu uplynulého ročníku Eredivisie.

Sedmadvacetiletý Tomáš Hájek opouští Viktorii Plzeň. Jeho novým angažmá bude Vitesse Arnhem, kde dnes podstoupil zdravotní prohlídku a podepsal tříletý kontrakt. „Tomášovi bych chtěl za celý klub poděkovat. Podílel se na zisku mistrovského titulu a vždy ukazoval naprosto profesionální přístup. Přeji mu hodně úspěchů v jeho prvním zahraničním angažmá,“ uvedl na adresu vytáhlého stopera Adolf Šádek, generální manažer klubu.

Hájek přišel do Viktorie v lednu 2017 ze Zlína. Ihned v následující sezoně se podílel na zisku mistrovského titulu, který znamenal přímý postup do základní skupiny UEFA Champions League. V lednu tohoto roku pak odešel na hostování do Mladé Boleslavi, kde sbíral potřebné ligové starty a patřil k oporám zadních řad.

V létě se zapojil znovu do přípravy s Viktorií, na herní soustředění však již neodjel a dnes se upsal nizozemskému klubu. „Tomáš odehrál vynikající sezonu v Mladé Boleslavi, navíc už s Plzní nasbíral mnoho zkušeností v evropských pohárech. Na zahraniční angažmá je tak perfektně připravený,“ řekl k přestupu Jakub Otava ze společnosti Sport Invest, která hráče zastupuje.