Stezku bosou nohou mají v Heřmanově Huti

Stezka bosou nohou

Zajímavou a netradiční slavnostní akci chystají v úterý 8. května   v Heřmanově Huti na severním Plzeňsku. Místní Školní ulice se vzadu u kapličky proměnila ve stezku, kudy projdete jenom bosou nohou. Vezměte proto děti, manžele a manželky, známé a přátele, babičky, dědečky a přijďte si v tento sváteční den vyzkoušet úžasné a ozdravné účinky procházky bosou nohou a poslechnout si, k čemu  je to vlastně dobré a na co vám to bude.

„U nás v Heřmanově Huti jsem nechala vybudovat společně s velikou pomocí obce chodníček, nebo-li stezku pro chůzi bosou nohou. Jedná se o sedm metrů dlouhý chodník, který je rozdělený do několika sekcí, kde jsou kameny, písek, šišky, kůra, korky a další různorodý povrch, kde se chodí bosky. Chůze na boso je nesmírně zdravá a o těchto účincích budu hovořit právě na zahájení otevření této stezky dne   v 18 hodin,“ sdělila autorka Irena Filipová.

U stezky najdete navíc informační tabule, kde bude popsán účel a účinky bosé chůze a reflexní body na chodidlech, které se stimulují právě při chůzi naboso. Tato stezka bude poté přístupna zdarma po celý rok.