Štěpán Markovič Tour Gipsy Groove

Nevšední koncertní zážitek je připraven pro návštěvníky kinosálu v Horšovském Týně, kde  15. října 2014 od 19.00 hodin vystoupí Štěpán Markovič se svým Tour Gipsy Groove. Kapelu tvoří zakládající členové oblíbené romské funky soul kapely Gulo Čar, která svou muzikálností uchvátila posluchače i například v roli předkapely legendy Jamese Browna. Mezi výrazné počiny Gulo Čar patří i spolupráce s Dougem Wimbishem; jejich společné album získalo v roce 2003 cenu Anděl za nejlepší desku v kategorii world music.

Štěpán Markovič patří k nejvýraznějším osobnostem tuzemské jazzové scény.  Doprovázel neuvěřitelnou řadu českých i zahraničních hvězd. Nelze nezmínit jeho spolupráci s Ray Charlesem či Lizou Minnelli; natočil desku s Billem Clintonem. Jeho projekt Markovič Gipsy Groove přináší konkrétní představu o excelentním citu jazzmana pro spojování rozdílných hudebních žánrů.

V současné době kapela Gipsy Groove připravuje další desku ve studiu Sono Records.
V létě loňského roku tento hudební projekt ohromil na prvním ročníku South Bohemia Jazz Festu, kde kapela uváděla spolu s Karlem Rodenem slavnou jazzovou zpěvačku Minu Agossi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here