Stavte plavidla! Recesistické splutí Radbuzy v Plzni se blíží

z minulých ročníků

18. ročník Plavby netradičních plavidel se blíží. Uskuteční se v sobotu 8. září na řece Radbuze. Všichni nadšenci, kteří se chtějí zapojit, už by měli vymýšlet a stavět svá plavidla.

„V průběhu minulých let se na Radbuze objevil kolotoč, vězeňská cela, autobus, kosmická raketa, King Kong, velryba, pirátská loď, Marilyn Monroe, kadibudka, dokonce hokejová plocha a mnoho dalších skvělých plavidel,“ říká ředitel plavby Zdeněk Zajíček. Známé rčení, že fantazii se meze nekladou, v případě této akce platí dvojnásob a organizátoři i diváci se těší, jaká plavidla se letos spustí na řeku. „Jezdí každoročně 20-30 lodí, pokud jich v tom letošním slavné osmičkovém roce popluje ještě víc, budeme moc rádi,“ dodává Zdeněk Zajíček.

Plavidlo musí být široké maximálně 3 metry, délka je libovolná. Doporučený ponor je do 40 cm. Počet osob posádky není stanoven, děti do 15 let musí plout pod dohledem dospělé osoby. Hmotnost plavidla je maximálně 600 kg, motorový pohon není povolen.

Plavidla vyjíždějí v 11 hodin od jezu v Doudlevcích a asi ve 13 hodin začíná nejatraktivnější část akce, totiž sjíždějí jezu U Mráčku. Bližší informace získáte na emailových adresách: principal@muzeumstrasidel.cz nebo lucie@rlastallion.cz. Zavolat můžete také přímo řediteli akce Zdeňkovi Zajíčkovi na číslo 602 101 232, informace dostanete i na lince 602 101 233. Přihlášky, které najdete zde, můžete vyplnit a odevzdat až před akcí. Z organizačních důvodů by ovšem bylo lepší, aby se účastníci hlásili s časovým předstihem.