Stavba není sen 2 provede diváky rekonstrukcí bytu, ukáže jim časté chyby

Moderátor pořadu Míra Hejda a architekt Lukáš Janout uvnitř bytu, který čeká na rekonstrukci.

Úspěšný seriál Stavba není sen pokračuje. Tentokrát se zaměří na kompletní rekonstrukci bytu, kterou budou diváci sledovat pravidelně na TV ZAK od neděle 22. 9. 2019. Seriál, o celkovém počtu třinácti dílů, začne každý týden vždy od 17. hodin.

Ložnice_hrubá stavba

Prostřednictvím druhé řady Stavba není sen, která má celkem třináct dílů, uvidíte, jak se stavba řeší v mnoha odvětvích. Bourací práce, výměna oken, řešení elektroinstalace, topení až po design koupelny, kuchyně a nábytku. „Jde nám o praktické rady. Nebude se jednat o bezproblémovou a hladce provedenou rekonstrukci, na kterou jsou diváci v televizi zvyklí. Chceme připravit diváky na to, co je čeká. Ať už mají stavební firmu, nebo rekonstruují svépomocí,” říká moderátor a producent Míra Hejda.

Takto by měla vypadat ložnice po rekonstrukci

Diváci také uvidí, jaké výhody má plánovat rekonstrukci dopředu, jako jeden projekt. Právě to bude patrné hned v prvním díle, ve kterém architekt Lukáš Janout seznámí diváky s problémy, které může předem nepromyšlená rekonstrukce přinést. Základem všech rekonstrukcí jsou finance, proto si ujasníme, podle čeho lze vyhodnotit nejvýhodnější úvěr, který lze získat i v řádech dnů. Zajímavou novinkou je dokládání fotek místo faktur pro čerpání peněz.

Obývací prostor, hrubá stavba

A pak už se týden co týden bude stavba posouvat dle reality. „Celý magazín je zaměřen i na současné trendy a zajímavé tipy pro řešení jednotlivých místností. Řekneme si například, jaké jsou varianty pro využití velkoformátového obkladu o rozměrech 3,0 x 1,5 metrů nejen do koupelny, ale i do další části interiéru. Podíváme se dokonce na výrobní proces obkladů a dlažeb. Ovšem i světla mají svou podstatu a vybírat je na internetu může být až rizikové, „dodává architekt Janout, který se jako expert v oboru objevil už v první sérii Stavba není sen, jejímž tématem byla stavba domu.

Vizualizace obývacího prostoru

Sledujte pořad Stavba není sen 2 – Rekonstrukce bytu na TV ZAK, inspirujte se a vyvarujte se chybám, na které byste v průběhu prací jinak zcela jistě narazili. Pořad se bude vysílat od 22. 9. na TV ZAK. Generálním partnerem pořadu je Buřinka, Stavební spořitelna České Spořitelny. Pořad najdete také na stránkách TVbydleni.cz, mediálního partnera pořadu.

PR