Starosta Stříbra Votava zatím není rozhodnutý, zda ve Sněmovně nahradí Chovance

Václav Votava / foto: Parlamentní listy

Bývalý poslanec a současný starosta Stříbra Václav Votava (ČSSD) zatím není definitivně rozhodnutý, zda nahradí ve Sněmovně svého stranického kolegu Milana Chovance. Ten v neděli oznámil, že se do konce března vzdá svého poslaneckého mandátu. Podle volebních výsledků by měl Chovance nahradit právě Votava. Ten o svém rozhodování mluvil ve středu ve Stříbře při návštěvě ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD).

„Je to pro mě složitá otázka, protože jsem nedávno nastoupil jako starosta Stříbra a město nechci nechat na holičkách. V každém případě chci zůstat starostou i v zastupitelstvu města. Nejprve se o všem chci poradit s rodinou a se spolupracovníky na radnici. Zatím je na rozhodování ještě relativně dost času,“ řekl Votava. Podle jeho slov je ve Sněmovně více poslanců, kteří jsou zároveň starostové. „Ta práce je samozřejmě těžší, ale asi se to dá skloubit dohromady. Pokud se rozhodnu i pro Sněmovnu, dozví se o tom nás stranický předseda Hamáček jako první,“ uvedl Votava.

Předseda ČSSD Jan Hamáček na to reagoval slovy, že přítomnost tak zkušeného a dlouholetého poslance Václava Votavy ve Sněmovně by určitě uvítal. „Samozřejmě by by byl posilou pro sociálnědemokratický klub,“ dodal ministr vnitra Hamáček.

Svůj záměr odejít ze Sněmovny oznámil krajský předseda Milan Chovanec svým kolegům z Plzeňského kraje na krajské konferenci v neděli. Tento krok odůvodnil tím, že od začátku nesouhlasil s účastí sociálních demokratů ve vládě s hnutím ANO. Zároveň je velkým kritikem této vládní koalice.