Stánek na plzeňském Majálesu lákal mladé: Přijďte k volbám

Studenti z Plzně a okolí oslavili v amfiteátru Lochotín jaro. Nechyběly u toho velké hudební hvězdy. I když do metropole přišel velký déšť a dorazila i bouřka, festival si nenechaly ujít deseti tisíce lidí. Na Park stage vystoupili interpreti jako Janek Ledecký nebo Majk Spirit. Celé publikum roztančila skupina Trautenberk.

Program byl obohacen i o zábavné a vzdělávací aktivity. Vedle pódia se nacházel stánek Evropského parlamentu, který se zaměřil na evropské volby. Hlavním cílem aktivit stánku bylo motivovat lidi, aby přišli k evropským volbám, které se v ČR uskuteční 24. a 25. května 2019. Návštěvníci si vyzkoušeli své znalosti o Evropské unii a Evropském parlamentu ve vědomostním kvízu. Ti, kteří prokázali své vědomosti, dostali dárek – náramek a nálepku se sloganem Tentokrát budu volit.

Hostesky Evropského parlamentu se pohybovaly po celém festivalovém areálu. Návštěvníkům dávaly propagační materiály a informační brožury o činnosti Evropského parlamentu. Byly také k dispozici ve stánku, kde poskytovaly informace. Velké oblibě se těšil i fotodroid, který byl součástí stánku. Lidé si odnesli na památku fotografii a poznali i prostředí, kde se scházejí zástupci členských zemí.

Celé akci předcházel také Majálesový průvod a volba krále Majáles. Více fotek z akce najdete v galerii.

PR