Štafeta ZČU přivezla stříbro z akademického mistrovství republiky

Pavel Burt, Veronika Kubínová, Marek Švejnoha. Foto: ZČU

Tým ZČU v Plzni se z Akademického mistrovství ČR v běhu na lyžích v Novém Městě na Moravě nevrátil s prázdnou. Stříbrnou medaili vybojovala štafeta ve složení Burt, Švejnoha, Kubínová. Posledně jmenovaná pak brala bronz v individuálním závodě.

Od 4. do 7. února se v Novém Městě na Moravě konalo Akademické mistrovství ČR v běhu na lyžích. Na programu byly dva individuální závody a závod smíšených štafet, ve kterém startovali vždy dva muži a jedna žena. Šampionátu se zúčastnil i pětičlenný tým Západočeské univerzity, vedený trenérem a členem katedry tělesné výchova a sportu Ondřejem Vodrážkou. Tři muži a dvě ženy o sobě dali vědět. „Hned v prvním závodě se Veronice Kubínové (FPE) podařilo vybojovat v její silnější disciplíně – volné technice na 5 km bronzovou medaili. Smůlu si ale bohužel vybrali Pavel Burt (FPR) a Marek Švejnoha (FST), kteří za medailí zaostali na desetikilometrové distanci o titěrných 0,2 respektive 0,9 sekundy. Velmi ceněného výsledku v první desítce dosáhl v tomto závodě i student fakulty strojní Tomáš Matějka (FST),“ popisuje Ondřej Vodrážka.

Smolaři z předešlého dne si chuť spravili v závodě smíšených štafet, do kterého nastoupili právě s Veronikou Kubínovou. „Dojeli si s přehledem pro druhé místo a stříbrnou medaili pro ZČU. O zlato je připravila štafeta Technické univerzity Liberec, za kterou nastoupila reprezentantka ČR a účastnice závodů SP a MS Sandra Schutzová, která vytvořila rozhodující náskok,“ pokračuje Ondřej Vodrážka.

Akademický šampionát zakončily vytrvalostní závody na 10 km pro ženy a 20 km pro muže s hromadným startem. Nejlepšího výsledku z týmu ZČU dosáhl Pavel Burt, ale bohužel opět to bylo „jen“ 4. místo. Hned za ním dojel na 5. místě Marek Švejnoha.