Stačí tři suroviny a univerzální čistič je na světě!

Nebaví Vás pořád dokola utrácet peníze za někdy i neúčinné čistící prostředky ? Neváhejte a vyrobte si svůj, domácí! Toto je recept na domácí přírodní čistící prostředek, který si můžete začít vyrábět už dnes. Budete na něj potřebovat pouze tři suroviny.

potřebujete :

– Voda (pokud máte příliš tvrdou vodu, použijte raději destilovanou )

– Bílý ocet

– Čerstvý rozmarýn

– Láhev s rozprašovačem

Rozmarýn najdete mezi bylinkami v kterémkoliv supermarketu . Je to úžasně voňavá rostlinka . Vezměte hrst rozmarýnu a vložte jej do zavařovací sklenice s víčkem . Zalijte ho bílým octem a zavřete víčko . Odložte na tmavé místo a nechte pár dní ( 4 až 5 ) louhovat . Každý den pořádně protřepejte.

Pokud se vám nechce čekat několik dní a chcete to urychlit , dejte ocet předtím, než ho nalijete na rozmarýn, přejít varem . Když už se bylinky pár hodin lúhovali v octě, přeceďte jejich ( dobrý na to je například kávový filtr). Dejte si záležet na tom, aby v roztoku nezůstaly žádné drobné kousky, protože by vám ucpaly rozprašovač .

Teď už jen nalít do rozprašovače , přidat destilovanou vodu ( v poměru 1 díl octa a 1 díl vody ) a hotovo! Právě jste si vyrobili úžasný , silný , čistě přírodní čistič do vaší domácnosti. Použít jej můžete v koupelně, v kuchyni, na dlaždice i obkladačky. Pach octa při čištění vyprchá a lehký závan rozmarýnu provoní váš domov . Mnohem lépe než chemické zápachy čisticích prostředků z drogerie !