Srovnáno. Hokejisté Plzně napodruhé v Olomouci uspěli

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Plzeňští hokejisté zvítězili po gólech Conora Allena, Petra Straky a Milana Gulaše ve čtvrtém čtvrtfinále v Olomouci 3:2 a srovnali stav série na 2:2. Pátý duel se odehraje v úterý na západě Čech.

První ostřejší zákrok čtvrtého čtvrtfinále zapsal Konrád, který špatně viděl dělovku Pulpána od modré, přesto zvládl puk vyrazit. Na druhé straně z mezikruží vypálil Ondrušek, rána byla zblokována. Poté Frodl pouze betonem vyrazil bekhend Ondruška, domácí se ještě jali dorážky, ta byla nepřesná. Olomouc mohla zahrozit také z přečíslení, skvěle se ale vrátil Allen. Nejblíže tak byl brance až Irgl, který se protáhl do palebné pozice a rozezvučel tyč. Stejný hráč ovšem po chvilce chyboval a poslal tváří v tvář Konrádovi Preisingea, muž s maskou kohoutů zakročil betonem. Když poté z mezikruží jen těsně minul levou tyč Straka, odcházelo se do kabin za bezbrankové remízy. Indiánská převaha střel přitom byla 14:3.

Prostřední periodu odšpuntoval Ostřížek, který se dostal do úniku, ale byl dobruslen a odzbrojen. Poté našel Ondrušek před brankou Knotka, jenž z otočky jen těsně minul zařízení. Přečíslení tří na jednoho následně zakončoval Strapáč, na Frodla si nepřišel, stejně jako dorážející Burian a Irgl. V početní výhodě už už zvedal ruce nad hlavu Knotek. Forvard domácích sice strážce plzeňské svatyně překonal, černý nesmysl ale spoluhráči odpálili z brankové čáry do bezpečí. Sám na levé straně zase zůstal Jergl, z první si na něj počíhala lapačka Frodla. Ten musel čelit i přečíslení Irgla se Strapáčem, gól ovšem ne a ne přijít. Zkusil to i Kovář, jehož střelu tělem schoval Nedorost, Konrád odolal. Podobně jako těsně před druhou přestávkou, když stejný hráč tečoval ránu Allena od modré.

Na první gól utkání se čekalo ve třetí části pouze rovných sedmdesát vteřin. Nedorost se ještě dorážkou na brankovišti neprosadil, Conor Allen číhající na pravém kruhu již ano. Navýšení náskoku měl na holi v samostatném úniku Moravčík, svižnou střelu do horního růžku lapil Konrád lapačkou. Naopak srovnat stav mohl z mezikruží Nahodil, Frodl vytěsnil mimo tři tyče rukou. Rozvlnit síť se také málem povedlo Preisingerovi, ke kterému se touš odrazil od zadního mantinelu po nepřesně ráně Čerešňáka od modré, Konrád zvládl zakročit. Nedosáhl ale na příkladnou dělovku Petra Straky z pravého kruhu pod břevno v situaci dva na jednoho s Petrem Kodýtkem. Vzápětí Škůrek namazal Stachovi na vlastní brankoviště, ten zamíchal kotoučem a trefil tyč, dorážkou pak obránce soupeře. A tak platilo otřepané: „Nedáš – dostaneš.“ Sudí po výměně názorů mezi Moravčíkem a Holcem hostujícímu hráči přidali dvě minuty navíc a kohouti v přesilové hře udeřili. Po tuhých bojích u pravého mantinelu poslal kotouč na úplně osamoceného Jergla na druhé straně Škůrek, ten ještě našel před branku najíždějícího Lukáše Nahodila, jenže po kličce do bekhendu zavěsil pod břevno. Hra v šesti ovšem domácí poslala do čtyř a indiáni tohoto faktu dokázali využít. Milan Gulaš si najel z levé strany na osu hřiště a umístil svou střelu nad beton k pravé tyči. Za třiatřicet vteřin ale Hanáci opět byli na dostřel. Petr Kolouch hledal spoluhráče z levé strany, našel ovšem jen brusle vracejícího se Vráblíka, od níž se černý nesmysl odrazil za Frodlova záda. Jenže více již modrobílí nepřipustili. Navíc sami mohli ještě vítězství pojistit. Kovář nejprve nastřelil tyč, Strakovo ránu do prázdné klece Olomouce zase vyškrábl Irgl. Série se tak nyní vrací na západ Čech za stavu 2:2.

hcplzen.cz