Sportovní hry plzeňských mateřinek mají za sebou kvalifikační kola

foto: V. Čermák

Již počtvrté se letos konají Sportovní hry mateřských škol (SHMŠ), které jsou největší akcí pro předškolní děti a účastní se jí téměř všechny mateřské školy na území města Plzně. „Přihlásilo se celkem 44 mateřských škol, což znamená téměř tisíc dětí předškolního věku,“ uvedla hlavní koordinátorka SHMŠ Kateřina Švarcová.

Stejně jako loni i letos kvůli vysokému zájmu plzeňských školek proběhla v jednotlivých plzeňských obvodech kvalifikační kola, celkem na čtyřech místech (D klub Plzeň, DEPO2015, KD Šeříkovka a Aktivity centrum Krašovská). Finále se pak tradičně bude konat v květnu na Atletickém stadionu města Plzně ve Skvrňanech

Na páteční kvalifikaci MO Plzeň 1 v Aktivity centrum Krašovská se přišly podívat i starostka MO Plzeň 1 Helena Řežábová a místostarostka Ilona Jehličková.

Akce vznikla na popud Nadace sportující mládeže a pořádá ji město Plzeň ve spolupráci s o.p.s. Pohyb a zdraví. SHMŠ umožňují dětem poznat atmosféru sportovních soutěží se vším, co k tomu patří a navazuje na zjišťování pohybových dovedností předškoláků. Školky mohou přihlásit vždy celek v počtu od 15 do 30 předškoláků.

Další fotky si prohlédněte ve fotogalerii Sportovní hry MŠ – kvalifikace.

Při Sportovních hrách mateřských škol soutěží děti z jednotlivých MŠ města Plzně postupně ve čtyřech individuálních disciplínách – hod do dálky, člunkový běh 4×6 m, skok z místa snožmo a přeskakování a podlézání překážek.