Sportovní areál na Prokopávce se dočká proměny, přestavba začne do léta 2019

Na přelomu jara a léta letošního roku by měla být zahájena přestavba sportovního areálu Prokopávka. Hotovo by mělo být zhruba za 20 měsíců, realizace vyjde maximálně na 184,4 milionu korun bez DPH.  Plzeňský Magistrát už vypsal výběrové řízení.

V areálu vzniknou moderní restaurace, recepce i pokoje ubytovny, kanceláře, šatny, prostory pro wellness, sklady, společenská místnost a další. Nebude chybět nová in-linová dráha, nová malá tělocvična, parkoviště, fotbalové hřiště a podobně. „Jsem přesvědčen, že tímto splníme přání mnoha Plzeňanů, zejména občanů z Lochotína a Bolevce, kteří po rekonstrukci Prokopávky volají už dlouho. Po skončení prací budou mít k dispozici skutečně moderní sportovně-relaxační areál,“ uvedl primátor města Plzně Martin Baxa.

„V ubytovně A zrekonstruujeme všechna tři podlaží. V prvním zrevitalizujeme restaurační zařízení včetně zázemí restaurace, bude tam recepce, kancelář a technické zázemí. Ve druhém budou pokoje, každý s vlastním sociálním zázemím a dále prostory pro wellness a masáže. Ve třetím budou pouze pokoje s vlastním sociálním zázemím. Druhé a třetí podlaží bude vybaveno společnou kuchyňkou a sklady prádla. Budova dostane výtah,“ přiblížil první náměstek primátora Roman Zarzycký.

Na místě ubourané tribuny pak vznikne další ubytovna, která bude nastavena do úrovně třetího podlaží. V prvním podlaží návštěvníci najdou převážně šatny s umývárnami. „Dále tam budou sklady správce sportoviště, sklady pro tělocvičnu, recepce pro zázemí sportoviště, šatny trenéra, šatny a sprchy rozhodčích. Ve druhém podlaží vzniknou tři kanceláře pro sportoviště, technická místnost vzduchotechniky, byt správce, šatny s umývárnami pro sportoviště, společenská místnost a VIP box s průhledem na velké fotbalové hřiště a průhledem do tělocvičny. Ve třetím podlaží budou umístěny jen pokoje ubytovny s vlastním sociálním zázemím,“ doplnil Roman Zarzycký.

Nový plášť získá budova tělocvičny. Fotbalové hřiště s hrací plochou 70 krát 105 metrů doplní čtyři střídačky, světelná tabule zobrazující skóre a fotbalové branky. „Součástí projektu je také parkoviště pro 59 osobních automobilů včetně sedmi míst pro osoby s omezenou schopností pohybu a jednoho parkovacího stání pro autobus. Počítá se s úpravou povrchu příjezdové komunikace, vznikne také nová malá jednopodlažní tělocvična o zastavěné ploše 471 metrů čtverečních a čtyři metry široká in-linová dráha o délce 302 metrů. Zbudována bude také přístupová ocelová rampa pro pěší v délce 122 metrů,“ uvedla Karolina Fric, vedoucí oddělení sportovišť. Upraveno bude i okolí areálu, jeho oplocení i technická infrastruktura.