Sportovci se dočkali. Vedle Lokomotivy na Slovanech vyrostla nová víceúčelová hala

Tréninková hala na Slovanech. foto: M. Osvaldová

Plzeň má novou moderní víceúčelovou tréninkovou halu. Vyrostla v areálu u své sportovní haly Lokomotiva na Slovanech. Novostavba za zhruba 109 milionů korun výrazně zlepší možnosti sportování ve městě. Využít se můžu na nejrůznější aktivity.

Součástí třípodlažního objektu, jehož střešní část i obvodovou konstrukci tvoří originální systém matno-mléčného žluto modrého zasklení, jsou kromě tělocvičny také šatny, klubovny, zázemí, mobilní tribuna s kapacitou 250 míst a velkoplošná obrazovka.  Nová hala, jejíž stavbu město zahájilo v září 2017, je součástí městského sportovního areálu. Ten tvoří hlavní městská sportovní hala z roku 1974 včetně hlediště pro zhruba 1800 diváků, jedna tréninková hala, squashové kurty, bowling se čtyřmi drahami, malá tělocvična, rozvičovna, zápasovna, lezecká stěna, kompletní zázemí šaten a sociální zařízení, restaurace, tenisová hala, venkovní hřiště.

foto: město Plzeň

„Jedná se o třípodlažní objekt, kdy v prvním nadzemním podlaží se nachází tělocvična, šatny včetně sprch pro veřejnost, toalety, sklady a spojovací chodba. V druhém podlaží je pak galerie, spojovací chodba a kompletní zázemí pro házenkářský klub Talent Plzeň fungující při Bolevecké základní škole, tedy šatny, kancelář, sklad a rehabilitace včetně vybavení. Na třetím podlaží se nachází kancelář, šatny, sprcha, toalety a technické zázemí,“ přiblížil technický náměstek primátora Pavel Šindelář. Součástí projektu byla i úprava venkovního prostoru a parkoviště, kdy vzniklo 46 nových parkovacích stání, z toho tři pro zdravotně postižené, pět stání je pro motocykly a nechybí ani 12 stojanů na kola.

foto: město Plzeň

„Součástí celého sportovního areálu jsou také sportoviště v majetku TJ Lokomotiva Plzeň, a to především tenisový a beachvolejbalový areál. V průběhu podzimu zde bude postavena nová nafukovací hala pro 3 beachvolejbalové kurty. Na této investici se významně podílí poskytnutou dotací i město Plzeň. Výstavbou další tréninkové haly se celý sportovní areál stává jedním z největších a nejmodernějších sportovních areálů v Plzeňském kraji a celé ČR,“ přiblížil Pavel Froněk, jednatel TJ Lokomotiva Plzeň. Ta bude provozovatelem nové sportovní haly a stejně tak se stará již o haly stávající. Od roku 2016 také TJ Lokomotiva Plzeň provozuje městský sportovní areál Prokopávka, jenž čeká v první etapě rozsáhlá rekonstrukce a přestavba za zhruba 180 milionů korun bez DPH.