Sportovci Plzně 2018 jsou cyklistka Simona Spěšná a tenista Jonáš Forejtek

foto: NSM

Nejlepší plzeňští sportovci roku 2018 v kategoriích žactva a dorostu byli vyhlášeni 21. března v Obřadní síni plzeňské radnice. V kategorii staršího žactva titul získala cyklistka Simona Spěšná, v dorostu se z vítězství radoval tenista Jonáš Forejtek.

Jonáš Forejtek. Foto: NSM

„My jako město Plzeň se snažíme podporovat činnost sportovních klubů, ale bez vašich rodičů a trenérů, kteří se vám věnují, podporují a starají se o vás, bychom se tady dnes nesešli. Je to tedy velká příležitost poděkovat všem a společně s nimi se radovat z vašich úspěchů,“ uvedl při zahájení slavnostní akce primátor města Plzně Martin Baxa.

„Plzeň je městem sportu. Důkazem toho jsou všichni, kteří dnes zaplnili tento sál. Díky vašemu talentu, pracovitosti a touze něco dokázat se zde společně můžeme těšit ze skvělých výsledků, kterých jste dosáhli. Město Plzeň se snaží dělat maximum proto, abyste pro svoji činnost měli ty nejlepší podmínky,“ doplnil první náměstek primátora Roman Zarzycký, do jehož gesce v Plzni patří i oblast sportu.

Simona Spěšná získala v roce 2018 titul mistryně Evropy MTB XCO v kategorii jednotlivců, navíc přidala bronz ze štafety. Na horském kole se stala také mistryní České republiky, ovládla také celkové pořadí Českého poháru horských kol i na silnici. Protože momentálně absolvuje soustředění v Itálii, na vyhlášení ji zastoupila matka Lucie Spěšná.

Jonáš Forejtek jako dorostenecký mistr Evropy ve dvouhře patří k velkým nadějím českého tenisu, což dokazuje i v letošním roce, který zahájil titulem z juniorského deblu na Australian Open.