Sportovcem roku Plzeňského kraje se stal fotbalista Hrošovský, hvězdou fanoušků pak Gulaš

foto: Z. Vaiz

Sportovci v Plzni a v Plzeňském kraji mají nového krále. Stal se jím fotbalista Viktorie Plzeň Patrik Hrošovský. Slovenský záložník ovládl tradiční anketu, na trůnu vystřídal svého spoluhráče Michaela Krmenčíka. U fanoušků pak nejvíce hlasů obdržel kapitán hokejové Škody Milan Gulaš.

foto: Deník/ Z. Vaiz

Patrik Hrošovský se stal jak nejúspěšnějším sportovcem Plzně za rok 2018 v kategorii muži, tak i nejúspěšnějším sportovcem Plzeňského kraje vůbec. „Je to pro mě velká pocta. Plzeňský kraj je velký, má mnoho úspěšných sportovců, a tak je to pro mě velká čest zvítězit,“ netajil slovenský reprezentant.

Kategorii žen ovládla Gabriela Vognarová, sportovní střelkyně SSK Olymp Plzeň.

Pro další individuální ocenění si na galavečeru v Měšťanské besedě došel trenér Pavel Vrba, který byl zvolen nejlepším koučem Plzeňska za rok 2018. „Je to takové ocenění hráčů i funkcionářů, mých kolegů trenérů. Jde spíše o takové ocenění Viktorky, bez které by to prostě nešlo,“ poděkoval na dálku všem, kteří se kolem klubu pohybují. Viktoria Plzeň získala také ocenění v kategorii nejlepší kolektiv – muži za rok 2018.

Na pódiu se objevili také mládežníci. Nejprve v kategorii juniorů, kde zvítězil sportovní střelec Filip Nepejchal, bodoval útočník Tomáš Kepl, který v roce 2018 střelecky zářil jak za juniorku a dorost U19, tak také v reprezentaci a v mládežnické Lize mistrů. Celý dorost U19 si za své úspěšné vystoupení v elitní UEFA Youth League odnesl ocenění v kategorii kolektiv – junioři, kde se celkovými vítězi stali sportovní střelci.

Nejúspěšnější sportovec Plzně 2018 – muži: Patrik Hrošovský, fotbal (Viktoria Plzeň), ženy: Gabriela Vognarová, sportovní střelba (SSK Olymp Plzeň), junioři: Filip Nepejchal, sportovní střelba (SSK Olymp Plzeň), juniorky:Pavlína Vargová, triatlon (TAP Plzeň), kolektiv – muži: FC Viktoria Plzeň (fotbal), ženy: SSK Olymp Plzeň (sp. střelba), junioři: SSK Olymp Plzeň/SSK Dukla Plzeň (sp. střelba), juniorky: DHC Plzeň (házená), trenér roku: Pavel Vrba, fotbal (Viktoria Plzeň), sportovní hendikepovaný kolektiv: SK Indians (florbal na el. vozících), mimořádný sportovní výkon: Erik Ebermann, lukostřelba (1. LK Plzeň 1935), hvězda čtenářů Plzeňského deníku: Milan Gulaš, hokej (HC Škoda Plzeň), Síň slávy: Hana Moravcová (volejbal), Zdeněk Černý (házená), Jaroslav Votruba (krasobruslení), Miroslav Klapáč (hokej), nejúspěšnější sportovec Plzeňského kraje: Patrik Hrošovský, fotbal (Viktoria Plzeň).