Sportmanie zahájena. Návštěvníci si vyzkouší desítky aktivit

foto: M. Osvaldová

Desítky sportů si mohou až do 25. srpna v areálu za Plazou vyzkoušet návštěvníci Sportmanie Plzeň. Největšími lákadly čtvrtého ročníku jsou lidský stolní fotbal, velká vodní skluzavka, lanový park nebo lezecká stěna. Na programu jsou i besedy se sportovci a autogramiády a také přednášky o zdravém životním stylu. Slavnostní zahájení se konalo v průběhu sobotního odpoledne a večera.

Jan Weber předvedl skvělou show. foto: M. Osvaldová

Zahájení se neslo v duchu oslav 100. narozenin slavného plzeňského rodáka Miroslava Zikmunda. Na diváky čekaly například taneční průvody a vystoupení, adrenalinová show na slackline, představení a autogramiáda youtuberky Míny, freestylová show Jana Webera, seskok parašutistů, parkourová show, finalista The Voice Česko Slovensko Jakub Moulis, 3D projekce horolezců a cestovatelů Jana Trávníčka a Marka Audyho. V rámci úvodního večera předali náměstek primátora Roman Zarzycký, starosta MO Plzeň 3 David Procházka a starostka MO Plzeň 1 Helena Řežábová šek v částce 30 tisíc korun poradně Plzeňská zastávka.

Foto: M. Osvaldová

Sportmanie Plzeň 2019 nabídne ke stovce sportovních aktivit, které se budou vždy po třech dnech střídat. Oblíbené medaile se budou po splnění základních kritérií udělovat dětem do 15 let, první tři dny bronzové, druhé tři dny stříbrné a v závěrečných třech dnech zlaté. Tradiční součástí programu budou besedy s odborníky na sportovní témata, autogramiády sportovců – v pondělí 19. srpna od 15 hodin fotbalisté FC Viktorie Plzeň a od 16 hodin hokejisté HC Škoda Plzeň, ve čtvrtek 22. srpna od 16 mistři ČR, házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň a v pátek 23. srpna od 17 hodin další mistři ČR, pozemní hokejisté TJ Plzeň Litice. V rámci doprovodného programu se představí celá řada regionálních sportovních a volnočasových uskupení a hudebníků, např. interpreta Voxela nebo kapely ABBA STARS.

„Každý den začne ranní rozcvičkou v 7 hodin a 8 hodin (o víkendu o hodinu později), při které si může široká veřejnost pod vedením odborných lektorů zdarma zacvičit. V sobotu 24. srpna v 16 hodin startuje nesoutěžní Letní party běh pro každého s bláznivými stanovišti a možností výběru trasy 2,5, 5 nebo 7,5 km,“ doplnil vedoucí Odboru sportu, Smart Cities a podpory podnikání MMP Přemysl Švarc.

Více fotek ze zahájení najdete v naší galerii.