Sportmanie Plzeň 2018 byla zahájena

Sportmanie Plzeň 2018 navazuje na předchozí úspěšné sportovní akce, a to Olympijský park Plzeň 2016 a Letní Sportmanii 2017. Nabízí prostřednictvím sportovních klubů města Plzně a Plzeňského kraje dětem, mládeži, ale i občanům a návštěvníkům města Plzně možnost smysluplně trávit prázdninové dny a seznámit se s jednotlivými druhy sportů. První den přišlo na Sportmanii podle odhadů organizátorů 5 tisíc lidí.

V rámci snahy o rozšíření myšlenky propojit sportovní kluby s dětmi a mládeží, a to do celého regionu, bude součástí Sportmanie Plzeň 2018 i Roadshow Sportmanie Plzeňského kraje 2018, a to ve městech Rokycany, Domažlice, Klatovy a Tachov. Opět jsou naplánovány besedy a autogramiády známých sportovců, přednášky o zdravém životním stylu, ranní rozcvičky pro každého a další aktivity – autodráha CARRERA, vodní skluzavka, jump aréna, lezecká stěna, Fit zóna a podobně.

Sportmanie Plzeň 2018 přináší i řadu dalších novinek. Tou první je střídání sportovních aktivit vždy po třech dnech v počtu 25 (celkem se vystřídá na 75 subjektů) a s tím spojený systém hracích karet a rozdávání medailí. Každý účastník mladší 15 let tak může postupně získat bronzovou, stříbrnou a  v posledních třech  dnech Sportmanie dokonce zlatou medaili.

Slavnostní zahájení Sportmanie Plzeň 2018  začalo v  sobotu v 16 hodin na náměstí Republiky všesokolským sletem pro všechny věkové kategorie. Z náměstí se pak   vydal  průvod do OC Plzeň Plaza. Tam byl už od poledne připraven bohatý  program. Např. bubenická show, taneční vystoupení, ale také přehlídka prvorepublikové sportovní módy, Pilsen jumping show (největší sestava trampolín v ČR, do které se mohl zapojit každý z návštěvníků a vedl ji lektor Tomáš Buriánek se svým týmem), vystoupení Terezy Maškové, poslední vítězky SuperStar a řada dalších tanečních a jiných vystoupení. Přestože dlouhodobě panují značná vedra a sucha, před vystoupením Terezy Maškové se rozpršelo.

V rámci podvečerního programu převzaly sportovní legendy, hokejista Vladimír Bednář a házenkář Vladimír Jarý, z rukou primátora města Plzně šek v hodnotě  25 000,- Kč pro Nadační fond západočeských olympioniků.

Kompletní fotogalerii si můžete prohlédnout zde.

„Plzeň bývá vnímána jako město piva, kultury, jako metropole se strojírenskou tradicí a podobně. Díky úspěchům našich sportovců se ale v posledních letech stává i městem sportu. Pojďme společně posilovat tuto značku, pojďme si společně zasportovat, budu rád, když si lidé Sportmanii užijí,“ uvedl v tiskové zprávě primátor města Plzně Martin Zrzavecký.

Každý den Sportmanie Plzeň 2018 začne ranní rozcvičkou v 7 hodin (o víkendu v 8 hodin), při které si může široká veřejnost pod vedením odborných lektorů zdarma zacvičit. Pro děti jsou v rámci programu Rozběháme Česko na každý den nachystány běžecké akce se startem v 16 hodin a pro dospělé výběhy, závody, semináře, kruhové tréninky vždy v 18 hodin. V sobotu 25. 8. čeká na všechny velký rodinný běh s bláznivými stanovišti a možností výběru trasy 2,5, 5 nebo 7,5 km. Areál za OC Plaza bude přístupný  do 26. srpna ve všední dny vždy od 13 do 19 hodin, o víkendech od 10 do 19 hodin. Vstup na Sportmanii bude stejně jako v uplynulých letech zdarma.