Spěšná potvrdila roli favoritky. První den olympiády přinesl Plzeňskému kraji čtyři medaile

foto: Plzeňský kraj

Vkládaly se do ní velké naděje a ty bezezbytku naplnila. Bikerka Simona Spěšná na Letní olympiádě dětí a mládeže vybojovala zlatou medaili. V prvním dni prestižní akce získali pro Plzeňský kraj cenné kovy také plavci Martin Fajt (stříbro) a Matěj Sladký (bronz). Sbírku pondělních medailí završil bronzem Šimon Stehlík ve sprintu starších žáků v orientačním běhu.

Mezi favority závodu horských kol cross country kadetek patřila svěřenkyně Akademie individuálních sportů Plzeňského kraje Simona Spěšná. Svou roli potvrdila, když v kopci posledního kola ujela soupeřce Anně Novotné a jako první projela cílem.

„V posledním kopci jsem do toho dala všechno a řekla si, že buď to dám, nebo budu stříbrná,“ uvedla zcela vyčerpaná vítězka v cíli, kde samozřejmě nechyběl její trenér a otec v jedné osobě, Milan Spěšný. Ten je dlouholetým reprezentantem – bikerem.

Olympiáda v Libereckém kraji není první zkušenosti talentované bikerky, Simona Spěšná se zúčastnila letní olympiády v Jihomoravském kraji v roce 2017, kde vybojovala bronz na dráze a páté místo v cross country. Ještě výraznější úspěchy přišly minulý rok, kdy ovládla Český pohár starších žákyň a ve své kategorii se stala dokonce mistryní Evropy.