Španělské rytmy dnes roztančí DEPO2015

Dnes večer se v DEPO2015 uzavírá pomyslný cyklus prezentací různých kultur v letošním programu Evropského hlavního města kultury 2015. V 19:00 zde vystoupí soubor KUKAI, který je jedním z nejvýznamnějších tanečních souborů v Baskicku, a to i tím, že kombinují tradiční tanec se současnými postupy. Zároveň se jedná o pozvánku do příštího Evropského hlavního města kultury Donostia San Sebastian 2016. Baskicko se kromě tance představí také prostřednictvím gastronomického zážitku z regionálních produktů – víno txakoli, cider, pintxos.

Čtyři tanečníci (Jon Maya, Alain Maya, Urko Michelena a Nerea Vesca) nejprve zatančí představení “Gelajauziak”, po němž bude následovat tanec na skladby Juan Mari Beltran “Ttakun Ttan Ttakun” a “Hots Larretan”. Tanec naživo doprovodí hudebníci Aitor Beltrán a Lara Mitxelena, hrající na tradiční baskický nástroj txalaparta a dále na akordeon, djembe a tamburinu.

Představení “Gelajauziak” je výsledkem spolupráce choreografa Cesc Gelaberta a souboru Kukai. Na základě studia tradičních tanců vytvořili nový a originální choreografický jazyk. Vstupné je 60 Kč, k dostání na místě nebo v předprodeji Plzeňská vstupenka.