Spálené šance a pak strach o výhru, Plzeň nakonec udolala poslední Slovácko

ilustrační foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili ve 13. kole Fortuna:Ligy Slovácko 2:1. V prvním poločase Viktoriáni dominovali a šli po zásluze do vedení zásluhou Milana Havla, po přestávce ale polevili a i přesto, že proměnil penaltu Roman Procházka, se nakonec strachovali o výhru.

Trenér Pavel Vrba poslal do zápasu s posledním Slováckem sestavu zcela totožnou se zápasem na Realu Madrid. Příležitost tak například opět dostal na kraji zálohy Milan Havel. Viktoriáni byli od úvodních minut jasně aktivnější a už ve 3. minutě měl první příležitost Petržela. Stejný hráč pak v 6. minutě spálil obrovskou tutovku, když z malého vápna přestřelil horní tyč. V 18. minutě se poprvé vážně připomněl Michael Krmenčík, brankář Trmal ale jeho střelu vyrazil na roh. O deset minut později byli domácí už hodně blízko úvodní brance, střelu Hejdy, která by mířila k tyči ale jemně tečoval jeden z bránících hráčů Slovácka těsně mimo. Plzeň byla jasně lepší, na první gól si nakonec počkala až do 35. minuty. Po rohovém kopu se míč dostal k Milanu Havlovi, a ten tvrdou ranou zpoza vápna poslal míč pod břevno.

Do druhého poločasu jakoby nastoupilo jiné Slovácko. Hosté začali hrát daleko víc s míčem než v prvním poločase a plzeňská obrana najednou měla plné nohy práce. V 65. minutě měli Západočeši obrovské štěstí, že na poslední chvíli zblokovali gólovou střelu Rezka. Z následného protiútoku pak Juroška v pokutovém území nakopl Krmenčíka a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Roman Procházka. Západočechy ale druhý gól ještě více uspokojil a hned o dvě minuty hosté po zásluze snížili. Po rohu se o to postaral Daníček. V 76. minutě mohl Viktorii uklidnit Havel, po centru Čermáka ovšem hlavičkoval mimo. V závěru to ještě hosté zkoušeli, Viktoriáni už ale těsnou výhru uhájili.