Soustřeďte se jen na fotbal, ne na Peltu, prosí fanoušky Viktoriáni

Vyprodané ochozy Doosan Areny, fantastická podpora také na hřištích soupeřů. Takovou vizitku mají během letošní sezony příznivci Viktorie Plzeň. Jenže na posledním ligovém utkání se situace vymkla kontrole a po hanlivých příspěvcích na adresu šéfa fotbalu Miroslava Pelty nebylo podle našich informací daleko k přerušení zápasu či jemu ukončení.

Právě o zachování sportovní kulisy v Doosan Areně prosí příznivce červeno-modrých také David Limberský. „Chtěli bychom fanoušky poprosit, aby se pokusili povznést nad jakákoliv další témata a soustředili se pouze na nás. Všichni společně jsme Viktoria Plzeň – a to je to jediné, co nás zajímá a zajímat bude také do budoucna. Stejně tak jako se my koncentrujeme pouze na výkon v utkání, potřebujeme také naše fanoušky, aby svoji podporu směřovali na pomoc týmu,“ prohlásil plzeňský odchovanec.

Fanoušci Viktorie mají podporu celé kabiny, ta však prosí o jejich maximální koncentraci směrem ke sportovnímu dění. „Nikdy nebudeme fanouškům rozmlouvat jejich názory, ty budeme vždy respektovat. Při samotném utkání však potřebujeme cítit jejich pomoc, která bude směřována především na tým. Není lepší pocit, než když nás vyprodaná Doosan Arena žene za dalšími ligovými body nebo pohárovým úspěchem. Společně s fanoušky jsme jeden tým – a právě v této soudržnosti je naše síla,“ zakončuje za kabinu Matúš Kozáčik.

Slova zástupců hráčů doplňuje za vedení klubu také generální manažer Adolf Šádek.„Jsme zajedno v tom, že nikdy nebudeme mluvit fanouškům do jejich názorů. Pokud bude jakékoliv jejich stanovisko vyjádřeno v rámci slušnosti a především s možnou nadsázkou, budou mít naši plnou podporu. Společným cílem však je, aby atmosféra v Doosan Areně byla především o Viktorce. Tady jsme doma my a soupeř by to měl cítit od první do poslední minuty. Bylo by velkou kaňkou na jinak vynikajícím vztahu klubu a jeho fanoušků, pokud bychom museli řešit další možné disciplinární postihy a tím odvádět pozornost celého klubu od toho jediného důležitého – a tím je úspěch Viktorie,“ dodal.

Fotbal Plzeň – FC Viktoria Plzeň – výsledky a zajímavosti z ligových zápasů na domácím fotbalovém hřišti v Plzni i na fotbalových hřištích soupeřů. Jak se daří nejen ve fotbalové Synot lize fotbalovému klubu FC Viktoria Plzeň – Viktoriánům? Jak žije fotbalový klub?. AKTUÁLNÍ ZPRÁVY – ZÁPASY – INFORMACE – Fotbal Plzeň.