Soudce poslal muže podezřelého ze znásilnění pacientky nemocnice do vazby

foto: ZAK TV

Soudce plzeňského městského soudu poslal ve čtvrtek odpoledne do vazby šestatřicetiletého muže z Českého Krumlova. V neděli časně ráno se totiž pokusil znásilnit na jednom pokoji v plzeňské fakultní nemocnici hospitalizovanou ženu (74), která tam spala. Snažil se ženu osahávat, vyhrožoval jí smrtí a nutil ji k sexu. Vyděšené seniorce se podařilo ubránit a přivolat pomoc. Násilník potom raději utekl. Policisté po něm okamžitě zahájili pátrání. V nemocnici muž zřejmě využil znalosti prostředí, když na oddělení vnikl ve chvíli časové prodlevy při zavírání automatických dveří.

Soudce Vladimír Žák komentoval své rozhodnutí o umístění podezřelého do vazby tím, že existují obavy, že by mohl pokračovat trestné činnosti. Muž rozhodně není žádný svatoušek a s vězením má své zkušenosti. Z výkonu trestu byl totiž propuštěn v červenci. Do nemocnice se násilník dostal jako pacient se zraněním hlavy, proto se tak snadno pohyboval po nemocničním areálu.

Policisté dopadli muže podezřelého z pokusu o znásilnění starší pacientky v plzeňské fakultní nemocnici v úterý odpoledne v Českém Krumlově. Ještě předtím se muž sám ozval jihočeským novinářům, když zjistil, že po něm policisté vyhlásili celostátní pátrání. Do médií pak tvrdil, že s případem z Plzně nemá nic společného. Zadržen byl přímo na nádvoří zámku v Českém Krumlově. Za pokus o znásilnění si může v případě prokázání viny odpykat až pětiletý trest vězení.