Soud poslal do vazby muže podezřelého z brutální vraždy seniora

Policejní eskorta přivezla do budovy soudu muže podezřelého z vraždy seniora.

Po více než tříhodinovém jednání poslal ve středu soudce Okresního soudu Plzeň město do vazby osmadvacetiletého muže podezřelého z vraždy. V sobotu měl v plzeňské čtvrti Doubravka ubodat seniora (71). Do vazby putoval obviněný z toho důvodu, že by své jednání mohl opakovat a nebo, že by mohl utéci. Jak se ukázalo, psychicky nemocný muž prošel jen několik hodin před vraždou ambulancí lékařů. Pak se vydal do ulic města a začal řádit.

Policisté obviněného muže přivezli k budově soudu v pantoflích s pouty na rukou a s neprůhlednými brýlemi na očích, které mu ovšem před vstupem do budovy sundali. Před soudcem se muž zpovídal z vraždy seniora. Ten utrpěl 50 ran nožem. Muž, který se v minulosti léčil se schizofrenií neustále odpovídal zmateně, ale nakonec všechno přiznal. Nedokázal ale prý říct jaký byl jeho motiv. Tělo ubodané oběti našli náhodní kolemjdoucí poblíž garáží zakryté starými hadry a trávou. Muže podezřelého z vraždy se podařilo zadržet v neděli na Rokycansku. Jak se později ukázalo, násilník toho měl na svědomí mnohem víc, ostatně dramatické bylo i samotné zatýkání.

Policisté totiž velmi rychle zjistili, že vražda seniora by mohla souviset s ranním napadením ženy nedaleko trolejbusové zastávky u pivovaru. Neznámý muž ji tam pronásledoval, pořezal na noze a utekl. V neděli policisté ze Zbiroha na Rokycansku vyjeli k nahlášenému vloupání do zemědělského objektu v jedné z blízkých obcí. Pachatel ale stačil uprchnout.

Při pátrání v okolí si policistka všimla, že v křoví se ukrývá muž. Když ho vyzvala, aby vystoupil, napadl ji golfovou holí. Zpacifikoval ho až psovod. Kriminalisté na základě důkazů dospěli k podezření, že muž, který má trvalé bydliště na jihu Čech, má na svědomí plzeňskou vraždu i pořezání ženy. Pomohlo jim k tomu mimo jiné to, že našli nůž, který by měl být vražednou zbraní.