Soud poslal do vazby Ukrajince (19), na Klatovské třídě měl pobodat Čecha (27)

Okresní soud Plzeň město. Foto archiv

Zhruba dvě hodiny trvalo v úterý u plzeňského městského soudu za zvýšených bezpečnostních opatření vazební jednání s devatenáctiletým Ukrajincem, obviněným z pokusu vraždy. Soudce nakonec shledal důvody k útěkové i předstižné vazbě. Mladý cizinec pak putoval rovnou do vazby. Do problémů se zákonem se dostal kvůli sobotní potyčce na Klatovské třídě. Tam měl kolem půlnoci bodnout nožem do hrudníku a do břicha muže (27) z Karlovarska. Ten teď v nemocnici bojuje o život.

Co se vlastně na Klatovské třídě v noci stalo? Podle informací z místa činu tam šli dva muži a jedna žena. Minuli skupinku tří cizinců. Ti se však náhle otočili a bez zjevné příčiny začali napadat oba muže. Ti se první vlně útoku ubránili a když už vše vypadalo, že se situace uklidní, vytáhl jeden z cizinců nůž a bodl s ním svého protivníka. „Skupina cizinců pak začala utíkat. Díky svědkům, kteří slyšeli volání o pomoc a začali podezřelé muže pronásledovat, se podařilo všechny tři cizince zadržet,“ dodala mluvčí policie Markéta Fialová.

Letos kriminalisté v Plzeňském kraji vyšetřovali včetně aktuálního případu čtyři vraždy, dvě z nich byly dokonané. Tři poslední případy se staly během uplynulých tří týdnů. Statistika z loňského roku byla ovšem mnohem drsnější. Loni se totiž v kraji stalo 14 vražd a pokusů o vraždu.

První letošní dokonaná vražda se stala 13. října v Plzni. Z naprosto bezdůvodného usmrcení seniora (71) v Plzni na Doubravce je podezřelý muž (28) z jižních Čech. Podle všeho má na svědomí ještě další násilnou trestnou činnost, včetně útoku na zasahující policistku. V Rokycanech zase měl střelit 18. října do hlavy svoji partnerku nechvalně známý kosovský Albánec (43), který se v minulosti zabýval organizováním drogových obchodů a byl za to i odsouzen. Cizinec po útoku ujel, zásahová jednotka ho dopadla v Plzni na Lochotíně dvě hodiny poté. Žena později zemřela v nemocnici na následky střelného poranění.