Sociální demokraty v Plzni vede od neděle nový předseda Michal Chalupný

Michal Chalupný.

Novým předsedou ČSSD v Plzni se stal v neděli na volební konferenci sociálních demokratů bývalý starosta Doubravky Michal Chalupný. Na postu předsedy vystřídal bývalého primátora a současného radního Plzně pro bezpečnost Martina Zrzaveckého.

Do funkce prvního místopředsedy si účastníci konference zvolili bývalého náměstka primátora Pavla Kotase. Dalšími místopředsedy se stali rovněž bývalá náměstkyně primátora Eva Herinková, Vlastimil Lokajíček, Jan Souček a Libor Kojzar. Vedení doplňuje předseda zastupitelského klubu při ZMP Martin Zrzavecký.

Mimo řady dalších voleb do stranických orgánů se konference věnovala současné situaci celé ČSSD a k aktuálnímu vývoji přijala usnesení. „Okresní konference ČSSD Plzeň – město nesouhlasí s postupem ČSSD při hlasování o důvěře vládě dne 23. listopadu 2018. Žádá, aby v takových případech do budoucna byl jasně definován postoj ČSSD. Tedy zda vláda má podporu, pak hlasovat pro její důvěru. V opačném případě pak bezodkladně z takové vlády odejít,“ stojí v usnesení plzeňské ČSSD.

Nově zvolený předseda Michal Chalupný k tomu dodává: „Sociální demokracie si nejen v Plzni musí uvědomit, že lehkomyslně prošustrovala důvěru svých voličů. Přesto, že jsem přesvědčen, že v Plzni ČSSD, až na několik vnitrostranických třenic ostudu neudělala, platí i pro nás, že je třeba celou stranu očistit od kariéristů i šíbrů a důvěru voličů si tvrdě odpracovat. A v neposlední řadě je nutné, aby konání strany bylo srozumitelné pro veřejnost,“ uvedl Chalupný.