Pozadí sobotní tragédie: Muž, který zemřel po pádu do světlíku, měl být mentálně postižený

Ilustrační foto

Obrovská tragédie se v sobotu večer stala v jednom z domů na Klatovské třídě. Pětatřicetiletý muž se propadl do asi šest metrů hlubokého světlíku a na následky zranění v nemocnici zemřel. Podle našich informací měl být Miroslav mentálně postižený.

„Vyproštění osoby ze světlíku bytového domu zajistili hasiči na Klatovské třídě v Plzni. Osoba se nacházela asi v šestimetrové hloubce. Hasiči zraněného zafixovali do nosítek a následně vytáhli. Poté si jej převzala záchranná služba,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar.

Muž byl po vyproštění v kritickém stavu. „Před transportem pacienta došlo ke komplikacím v sanitě a bylo nutné zahájit resuscitaci, po obnově životních funkcí následoval transport do Fakultní nemocnice na Emergency,“ uvedla mluvčí záchranné služby Mária Svobodová. Muž prý měl poranění zejména v oblasti hlavy, hrudníku a páteře a v nemocnici po krátké době zemřel.

Podle našich informací došlo k tragédii v bytě, který je poskytován postiženým lidem v rámci podpory samostatného bydlení. „Bydlelo jich tam několik, ten muž, který umřel, byl jeden z nich. Byl mentálně postižený. Je mi to teda líto,“ potvrdila sousedka.

Jak k pádu muže do světlíku došlo, zatím není jasné. „Mohu potvrdit, že jsme 5. října přijali oznámení o pádu pětatřicetiletého muže do světlíku vnitrobloku bytového domu v Plzni. Okolnosti pádu policie prošetřuje,“ informovala policejní mluvčí Michaela Raindlová.

V posledních dnech nešlo přitom o ojedinělý případ. Záchranná služba za minulý týden eviduje devět pádů z výšek. „Buď jsou to pády z lešení u dělníků na různých stavbách po Plzni i po Plzeňském kraji a pády ze střech,“ dodala Svobodová.