Smrtelná nehoda u Koutu na Šumavě: Tři mrtví, žena bojuje o život

foto: HZS PK

Aktualizováno 10:17 K tragické nehodě došlo před půlnocí u obce Kout na Šumavě. Auto se čtyřmi lidmi spadlo do strouhy rybníka. Dva mladíky se nepodařilo oživit už na místě, další zemřel v nemocnici. Třicetiletá žena pak bojuje o svůj život.

„Vozidlo Volkswagen Golf stříbrné barvy pravděpodobně v době před 23. hodinou večer jelo od obce Kdyně na Domažlice. Řidič vozidla zřejmě nepřizpůsobil jízdu svým schopnostem, stavu a povaze vozovky. Vozidlo pokračovalo ve smyku přes protisměrný jízdní pruh vedoucí na obec Kout na Šumavě a dále mimo komunikaci, kde narazilo do vzrostlého stromu. Následně vozidlo bylo odraženo i s cestujícími do Záhořanského potoka, kde zůstalo střechou pod vodou,“ popsala nehodu policejní mluvčí Iveta Kořínková.

Navzdory maximální snaze všech záchranných složek na místě dopravní nehody vyhasly dva lidské životy. „Zemřeli dva muži ročník 1993 a 1997, další dvě osoby byly v kritickém stavu letecky přepraveny na Urgentní příjem FN Lochotín,“ upřesnila mluvčí záchranky Veronika Albrechtová. Jeden ze zraněných ale bohužel později svým zraněním podlehl. Třicetiletá žena pak bojuje o život.

Vyprošťování bylo podle mluvčího hasičů Petra Poncara komplikované. „Bylo nutné vyřezat několik náletových dřevin, aby bylo možné dostat vozidlo ven,“ doplnil s tím, že strouha byla hluboká asi 130 centimetrů.