Smíšené policejní hlídky vyrazily na kontrolu ubytovny

Tento cizinec pobýval na území naší republiky také neoprávněně. Foto: Policie ČR

Při kontrole ubytovny na Domažlicku odhalili rumunští policisté působící v Plzeňském kraji v rámci smíšených policejních hlídek cizince, který u nás pobýval neoprávněně. V našem regionu od 1. května působí policisté ze zahraničních bezpečnostních sborů, a to z Bulharska, Rumunska a Polska. Společně s českými policisty se hlídky pohybují v předem vybraných lokalitách, zejména v průmyslových zónách a ubytovnách.

Cizince čeká cesta zpět do vlasti, Česko má zakázané. Foto: Policie ČR

Rumunští policisté s českými kolegy z cizinecké policie prováděli pobytovou kontrolu na ubytovně v obci Černíkov na Domažlicku. Mimo jiné zkontrolovali i devětadvacetiletého cizince, kterého vyzvali k prokázání totožnosti. Muž předložil biometrický pas svojí vlasti. „Z otištěných přechodových razítek policisté zjistili, že na území Schengenského prostoru vstoupil v květnu 2018 a od té doby se na našem území zdržoval jako turista. Po vypršení devadesáti dnů byl povinen z naší republiky vycestovat. Cizinec tak však neučinil a je proto podezřelý, že od srpna 2018 pobýval na území České republiky neoprávněně,“ informovala mluvčí policie Dagmar Brožová.

Na základě zjištěných skutečností policisté cizince zajistili. Cizinecká policie s ním okamžitě zahájila řízení o správním vyhoštění. Cizinec už zná verdikt, dostal správní vyhoštění z území Evropské unie na dobu tří let.