Pozor! Směs oříšků z Lidlu může kvůli chybě při balení způsobit alergikům zdravotní problémy

facebook Lidl

Před směsí Cranberry Mix od výrobce Alesto varuje na svých sociálních sítích společnost Lidl. a Kvůli chybě při balení se totiž do směsi oříšků dostaly i ty, které nebyly uvedené na obalu. Výrobek byl okamžitě stažen z oběhu.

Nebezpečí se týká pouze šarže 200gramových balení Alesto Cranberry Mix s datem minimální trvanlivosti do 22. 3. 2021 a šarží LOT 20-406895. Do směsi oříšků Alesto Cranberry Mix se při balení přimíchaly také arašídy a pistácie, které vůbec neměla obsahovat. Nebyly tak ani uvedené na obale a alergikům by tak mohly způsobit vážné zdravotní problémy.

Lidl zároveň ujišťuje, že potenciálně riziková je pouze tato konkrétní šarže výrobků značky Alesto. Všechny ostatní ořechy a směsi jsou prý bezpečné a v obchodě budou dostupné i nadále.  „V případě, že jste uvedený výrobek zakoupili, můžete jej vrátit do jakékoliv prodejny Lidl. Peníze vám samozřejmě budou vráceny i bez předložení pokladního dokladu. Všem zákazníkům se omlouváme za vzniklou nepříjemnost,“ vyjádřila se společnost Lidl.