Smělé letošní plány smědčických občanů

Smědčice na Rokycansku

Smědčice u Břas na Rokycansku mají necelých 280 obyvatel, ale velmi aktivní obecní úřad. V jeho čele stojí starostka Jana Šrédlová, která společně se zastupiteli a čipernými spolky dokáže zapojit velkou část lidí do různých činností. A to bez ohledu na věk. I přes nevelký obecní rozpočet mají tady plánů víc než dost.

„Například opravu koupaliště. V únoru jsem podala žádost o dotaci na  krajský úřad, tak uvidíme, zda ji získáme. Ale byla jsem telefonicky pochválena za jednu z nejlépe zpracovaných podaných žádostí,“ s hrdostí vypočítává plánované akce starostka a pokračuje:

„V dubnu, případně v květnu,  chceme začít s oplocením pozemku bývalého vepřína a vytvořit tak řízené místo nejen na ukládání odpadů. Na tuto akci jsme už získali dotaci od Plzeňského kraje. Dále se tvoří   projektová dokumentace  na   veřejné  osvětlení ve zbývajících uličkách obce, pokud ho ovšem podle norem a souhlasů vlastníků pozemků bude možno realizovat,“ dodala Jana Šrédlová.

Obecní úřad také hledá vhodné místo na přístřešek pro občany čekající na autobus.  Na některých nebezpečnějších místech obce  jsou v plánu i chodníky. V běhu je studie odkanalizování obce, o čemž se občané více dozvědí na veřejné schůzi. Místní zastupitelstvo také řeší zastřešení terasy u hospody a zároveň vytvoření větších prostor pro archivaci s co nejmenšími náklady.