Služební pes odhalil ve vlaku drogového dealera i s pestrou nabídkou zboží

Cestující převážel ve vlaku různé druhy omamných látek. Foto: Celní úřad PK

Služební pes plzeňských celníků našel při kontrole vlaku u jednoho z cestujících marihuanu, pervitin a větší množství hotovosti. Kontrola se uskutečnila v mezinárodním vlakovém spoji na trase Domažlice – Plzeň. Služební pes Zipp vycvičený k vyhledávání omamných a psychotropních látek označil příruční tašku přes rameno a skořepinový kufr patřící muži (24) české národnosti.

V zavazadle byly i injekční stříkačky. Foto CÚPK

„Při důkladné fyzické kontrole zavazadel se podařilo najít plastový sáček s obsahem sušené zelenohnědé rostlinné látky o obsahu 186,21 g, dále zelené plechové krabičky se žlutobílou krystalickou látkou obsahující 25,62 g a plechová krabička s obsahem bílé látky 26,75 g. Provedený narkotest reagoval pozitivně a kontrolovaná osoba potvrdila, že se jedná o marihuanu, pervitin a kofeinové tablety,“ informovala Marcela Kašparová, tisková mluvčí Celního úřadu pro Plzeňský kraj.

Drogový dealer měl u sebe i větší množství peněz. Foto: CÚPK

V zavazadlech byla dále nalezena papírová krabice s injekčními stříkačkami, plastové sáčky a malá mobilní váha. V peněžence, kterou cestující předložil ke kontrole, byla hotovost v částce 4300 Eur a 5588 Kč. Případ převzala k dalšímu vyšetřování Policie ČR.