Služebna v centru prošla rekonstrukcí, lepší zázemí nabídne strážníkům i veřejnosti

Foto: M. Osvaldová

Strážníci Městské policie Plzeň, konkrétně služebny Dopravní skupiny se dočkali lepšího zázemí. V prvním patře domu v Dominikánské ulici v centru města, kde služebna několik let sídlí, pro ně vznikly nové šatny. Vybudovány byly v prostorách dlouhodobě nevyužívaného městského bytu ve druhém nadzemním podlaží. Náklady projektu jsou 678 900 korun bez DPH.

šatnaProstory bytu o velikosti 3+1 musely projít nejdříve kompletní rekonstrukcí. Vybudovány v nich byly příčky, firma kompletně vyměnila veškeré inženýrské sítě i podlahy. Přibylo sociální zázemí včetně sprch, zvlášť pro ženy a zvlášť pro muže. Obnova se týkala také vstupních prostor do objektu. Občané, kteří přijdou na služebnu řešit své záležitosti, si mohou u vstupních dveří všimnout například zrekonstruované dlažby.

„Tato investice není jen o tom, abychom vytvořili slušné a kultivované zázemí pro strážníky městské policie. Je to i o tom, abychom se pokusili být příjemní i ve vztahu k veřejnosti. Rekonstrukce zpříjemní prostory, kam lidé přicházejí řešit dopravní přestupky. Naším cílem je postupně uvést všechny služebny do stavu a standardu, který je běžný pro 21. století,“ uvedl primátor Martin Zrzavecký, který slavnostně přestřihl pásku a předal šatny k užívání strážníkům spolu s velitelem Městské policie Plzeň Karlem Machem.

sprchaStaré šatny, umístěné ve spodních prostorách domu, nevyhovovaly podle městské policie zejména z hlediska hygieny a ani kapacitně. Při výstavbě nových šaten bylo myšleno také na případné navýšení počtu strážníků na služebně. V současné době je jich na služebnu Dopravní skupiny zařazeno 31 a 2 techničtí pracovníci.

Dopravní skupina se zabývá zejména řešením problematiky přestupků ve statické dopravě v širším centru města Plzně. Do její činnosti ovšem patří i řešení ostatních přestupků, například z oblasti veřejného pořádku. Strážníci této služebny městské policie se také pravidelně účastní většiny opatření k zajištění dodržování veřejného pořádku při různých kulturních a společenských akcích na území města.