Slovany se dočkají sběrného dvora, město plánuje i rekonstrukci dalších dvou

foto: město Plzeň

V nevyužívaném areálu na křižovatce ulic U Seřadiště a Na Bořích na Slovanech vznikne v příštím roce nový sběrný dvůr za 37 milionů korun. Většina peněz, celkem 31,5 milionu korun přitom půjde z dotace z Operačního programu Životní prostředí.

Nový sběrný dvůr Na Bořích bude zaujímat plochu zhruba 3100 metrů čtverečných obehnanou dva metry vysokým neprůhledným plotem. S realizací se počítá v roce 2019. „V Městském obvodě Plzeň 2 – Slovany dosud není v provozu žádný sběrný dvůr odpadů, jenž by byl v majetku města. Nový objekt bude vybaven 21 velkoobjemovými kontejnery, které budou umístěny pod přístřeškem s nosnou ocelovou konstrukcí. Budou zde rovněž dvě mostní váhy o nosnosti 5,5 tuny a typizovaná buňka pro obsluhu s hygienickým zázemím. Součástí dvora bude mobilní EKO sklad pro shromažďování nebezpečných odpadů,“ uvedl technický náměstek primátora Pavel Šindelář. Doplnil, že evidence odpadů bude vedena v souladu s platnými předpisy. Celý prostor budou monitorovat kamery.

Podle Šindeláře město počítá i s rekonstrukcí sběrných dvorů v Plzni na Vejprnické a v ulici Edvarda Beneše. „Také tam budeme usilovat o evropské peníze,“ doplnil technický náměstek.