Šlehačky reprezentovali na EMF EUROCUP 2019

O další historický okamžik Plzeňského malého fotbalu se postaral vítěz naší městské soutěže Podzim 2018 a úspěšný reprezentant z mistrovství ČR – Šlehačky Plzeň! Šlehačky se kvalifikovaly a účastnily EMF Eurocup 2019 v Itálii, kde je los přiřadil do skupiny H společně s maďarským Karmacsi Auto, bosenským Sokolovi, španělským Restaurante La Moneda a italským Dixie Pub Latisana. Postoupit dál bylo velmi těžké, protože z pětičlenné skupiny do osmifinále postupovaly pouze první dva týmy.

Do turnaje vstoupili plzeňští proti bosenskému týmu Sokolovi, který byl bohužel pro Západočechy nad jejich síly a ve vyrovnaném zápase prohráli 1:3.
Střelec branky: David Souček

Druhý zápas ve skupině čekal na Šlehačky ještě těžší soupeř z Maďarska a bohužel i tento zápas nedopadl vítězně, ale výsledek 3:7 rozhodně nebyl žádný debakl. A to bylo pro první hrací den vše.
Střelci branek: Josef Vitouš, Jan Sušánka, Jiří Šindelář

Po dvou prohrách bylo jasné, že naši svěřenci budou hrát ve druhý den maximálně o třetí místo ve skupině. Třetím soupeřem byli Španělé a ve velmi vyrovnaném zápase Šlehačky svému soupeři podlehly 1:3.
Střelec branky: Miroslav Nemček

Poslední zápas ve skupině se nesl v duchu boje o konečné čtvrté místo ve skupině. Oba týmy měly shodně 0 bodů a tak se odehrála velká bitva, kterou dokázaly Šlehačky pro sebe urvat a vyhrály 2:0! Byla to první historická výhra plzeňského týmu v evropských pohárech malého fotbalu.
Střelec branek: 2x Martin Habr

Šlehačky tak obsadily čtvrté místo ve skupině a sice nepostoupily ze skupiny, ale rozhodně zanechaly skvělý dojem. Týmy, proti kterým nastoupily, nebyly fotbalově o mnoho lepší, ale byly zkušenější. A právě tyto nedocenitelné zkušenosti kluci nabrali a budou z nich jistě těžit v dalších bojích, ať už v naší městské soutěži, nebo celostátní Superlize anebo opět na Mistrovství ČR či evropských pohárech.

Konečné pořadí ve skupině H:
1. Karmacsi Auto (HUN)
2. Sokolovi (BIH)
3. Restaurante La Moneda (ESP)
4. Šlehačky Plzeň (CZE)
5. Dixie Pub Latisana (ITA)

Šlehačky odcestovaly do Itálie v této sestavě:
Brankáři: Petr Pelán, Dominik Zemko, Dominik Šauer
Hráči: Jan Sušánka, Jiří Šindelář, David Souček, Tomáš Kosť, Josef Vitouš, Pavel Šlouf, Miroslav Nemček, Martin Habr, Robert Pour, Michal Malý.