Sladká odměna. Úspěšní sportovci dostali od hejtmana dort

Foto: Krajský úřad

Mistrům ČR v pozemním hokeji družstvu TJ Plzeň-Litice a bronzovým hokejistům HC Škoda Plzeň popřál hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard. Oba úspěšné týmy dostaly dort od cukrářek Střední školy Horažďovice.

Hráči pozemního hokeje TJ Plzeň-Litice mistrovský titul získali po dlouhých devíti letech. Ve svém týmu se ovšem mohou pochlubit nejlepším „pozemkářem“ sezóny, kterým byl vyhlášen Adam Uhlíř a také nejlepším střelcem extraligy, kterým se stal Reinhard Nicklas. „Rád bych vám poděkoval za skvělou reprezentaci Plzeňského kraje, je to veliký úspěch. Plzeňský kraj sport dlouhodobě podporuje a nadále v tom bude pokračovat,“ slíbil hejtman. Kraj v loňském roce podpořil rekonstrukci hřiště na pozemní hokej v Liticích, a to částkou téměř 1,7 milionu korun. Na financování celého projektu se podílelo ministerstvo školství, město Plzeň, MO Plzeň Litice a také soukromí dárci z řad hráčů a příznivců pozemního hokeje. Modernizace hřiště vyšla na 16,5 milionu korun.

Bronzem v extralize ledního hokeje se letos pyšní hráči týmu HC Škoda Plzeň, kteří v čele s Martinem Strakou dorazili na krajský úřad hned po „pozemkářích“. „Jsem na plzeňské hokejisty hrdý a mám radost dvojnásobně větší, a to nejen jako občan Plzně, ale také jako bývalý Škodovák,“ řekl hejtman při setkání s hokejisty, dodal, že děti mají v úspěšných hráčích své vzory a je důležité, aby i sami hráči si to uvědomovali. Plzeňský kraj podporuje mladé hokejisty prostřednictvím regionální hokejové akademie.