Skvělý start. Plzeňští hokejisté nedali Liberci šanci, Frodl vychytal čisté konto

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň si přenesli formu ze zápasů Champions League i do začátku extraligy. V prvním kole na domácím ledě porazili Bílé Tygry Liberec jednoznačně 4:0. Dvě branky Škody vstřelil Denis Kindl, po jedné přidali Vojtěch Němec a Jaroslav Kracík.

Do plzeňské klece se postavil Dominik Frodl, v úvodu ale příliš práce neměl. Západočechům totiž skvěle vyšel start do zápasu. Hned ve 2. Minutě indiáni dostali šanci dlouhé přesilovky 5 na 3 a těsně před návratem prvního vyloučeného libereckého hráče udeřili.  Gulaš vypálil od modré a Vojtěch Němec povedenou tečí poslal puk mimo dosah Willa. V čase 4:14 už to bylo 2:0. Vojtěch Němec se tentokrát proměnil v nahrávače a Denis Kindl pálil švihem přesně k tyči. Škodovka byla na koni a ve 12. minutě lovil Will puk z branky znovu. Tentokrát tvrdou ranou pod víko pokořil libereckého gólmana Jaroslav Kracík. Hosté se dostali ke slovu až v závěru třetiny, v přesilové hře vychytal tutovku Lence Frodl.

Zatímco v první třetině se střelcům dařilo, v té druhé vyšli naprázdno. Liberečtí se značně zlepšili a plzeňská obrana v čele s Frodlem se měla co ohánět. Ve 23. minutě mohl přidat čtvrtou plzeňskou branku Straka, Will byl ale proti. O minutu později pak na druhé straně neuspěl Kvapil. Ve 36. minutě hráli hosté přesilovku, velkou příležitost měl Bulíř, Frodl byl však bezchybný.

Třetí třetina začala velkými šancemi na obou stranách. Nejprve tváří v tvář Willovi neuspěl ve vlastním oslabení Stach, poté prozměnu Hudáček netrefil poloprázdnou branku. Ve 45. minutě se až před libereckou klec proháčkoval Gulaš, zakončení mu však nevyšlo podle představ. O čtyři minuty později zase Frodla nepřekonal osamocený Ševc. V 52. minutě ujela obraně Tygrů dvojice Gulaš, Denis Kindl a druhý jmenovaný překonal bezmocného Willa. A pro hosty mohlo být ještě hůř, kdyby střela Kratěny neskončila pouze na tyči. V závěru už si Plzeň jasnou výhru pohlídala, Dominik Frodl vychytal ve své premiéře čisté konto.