Skvělý start plzeňských hokejbalistů do nové sezóny. Vyhráli oba zápasy

ilustrační foto: M. Forejt/HBC Plzeň

Lepší začátek nové sezóny si hokejbalisté Plzně nemohli přát. Nejprve udolali Elbu Ústí nad Labem 3:2, poté přehráli nováčka z Karviné 5:2.

V úvodním duelu sezóny proti Ústí mečouni hned v první minutě prohrávali. Soupeř se dostal na koně také díky početním výhodám. Trefy Jiřího Benedikta a Davida Pokorného ale zvrátily vývoj duelu. Ústecký Kváš však při výhodě dvou mužů v poli skóre srovnal. Vyrovnanou bitvu nakonec rozhodl přesilovkový zásah Lukáše Hanuše v 36. minutě.

Druhé utkání už Západočeši začali mnohem lépe a brzy si vydobili tříbrankový náskok, podceněním situace v obraně ovšem současně s první sirénou inkasovali. Studená sprcha pak domácí polila po úvodním vhazování druhé části, když Kráčina inkasoval z půli hřiště. Klid na hokejky vrátil mečounům Malý zásahem v přesilovce. Na konečných 5:2 chvíli po něm zvýšil svým druhým gólem Valenta.