Skvělá Plzeň. Hokejisté dominovali v Jyväskylä a jsou dál stoprocentní

ilustrační/foto: HC Škoda Plzeň

Po dvou domácích výhrách nad Luganem (3:2) a s Jyväskylä (4:2) dnes hokejisté Škody Plzeň zvítězili v odvetném zápase ve Finsku jednoznačně 6:2. Dva góly vstřelil Petr Straka, po jedné brance přidali Ondřej Kratěna, Milan Gulaš, Miroslav Indrák a Petr Kodýtek.

Jyväskylä bylo v zápase horkým favoritem, už po 42 vteřinách ale dostalo velkou sprchu, když Gulašovu výbornou práci proměnil v úvodní gól Ondřej Kratěna. Za minutu ale na druhé straně dostal křižný pas přes brankoviště Hytönen a i Frodl tak lovil velmi rychle puk ze své branky. Od té doby ovšem začala velká plzeňská jízda. Ve 4. minutě dostal Škodovku znovu do vedení povedenou střelou do šibenice Miroslav Indrák. Ve 13. minutě dostali hosté k dispozici první přesilovku a na její využití potřebovali čtyři vteřiny. Novotný vyhrál buly, přes Čerešňáka putoval puk na Milana Gulaše, a plzeňský kapitán div neprotrhl síť. Ani to nebylo ještě všechno. V 19. minutě zasadil finskému celku čtvrtý úder dorážkou Allenovi střely Petr Straka.

Kdo čekal, že Jyväskylä výrazně přidá na tempu ve druhé části, ten se spletl. Čtvrtá lajna Západočechů zatlačila domácí v jejich obranném pásmu a Petr Kodýtek z mezikruží rychlým švihem vyhnal Laurikainena z branky. Plzeň byla lepší, rychlejší, důraznější a na branku finského týmu se valil útok za útokem. Na šestý gól si indiáni nakonec počkali do 39. minuty. Kodýtek zpoza vlastní branky poslal do brejku Petra Straku, který ukázkovým blafákem poslal Plzeň už do pětigólového vedení.

Ve třetí třetině už Západočeši zápas dohrávali, ve 47. minutě ale málem inkasovali ve vlastním oslabení, když po špatné rozehrávce Frodla pálil do tyče Lahti. O tři minuty později byl sám před Voutilainenem Jakub Kindl, finský brankář asi předvedl výborný zákrok. V 59. minutě tak po chybě Pulpána snížil na konečných 2:6 Tomášek.