Skupova Plzeň: den čtvrtý

z představení Den osmý

Festival Skupova Plzeň běží v Plzni od neděle. Dnešní program odstartoval Činoherák z Ústí nad Labem dramatizací příběhu Astrid Lindgrenové Ronja, dcera loupežníka a v Papírně také Kafkův Proces, který nastudovalo divadlo z Mariboru.

Představení Jak kohouti obarvili svět inspirované undergroundovými autory se odehraje v Pekle od 15 hodin. V Divadle ALFA můžete nejprve od 17:30 vidět domácí inscenaci Čert tě vem! a pak od 20:00 novinku Divadla CONTINUO Den osmý.

I ve středu se bude na Nádraží – Jižní předměstí odehrávat představení portugalského divadla A Tarumba pro pouhých dvanáct diváků Mironescópio: Stroj lásky a U Branky pobaví diváky v 16 hodin anglická loutková klasika Punch a Judy.

Ve speciálním stanu na nádvoří Plzeňského Prazdroje se ve 20:30 znovu hraje Obludárium Divadla bratří Formanů.

Čtvrtý festivalový den ukončí koncert kapely Mediterian na dvoře Divadla ALFA od 21:30. Vstup na koncerty v rámci festivalu je volný.

Už od 7. 6. je v mázhausu radnice k vidění výstava věnovaná historii festivalu 30 Skupových Plzní a od 2. 6. si návštěvníci Smetanových sadů mohou prohlédnout výstavu Paměť loutky – Plzeňský kraj. Ve foyer Divadla ALFA je od 9. 6. instalována výstava Zámeček fotí divadlo. Studenti fotografického oboru SSUPŠ Zámeček dokumentovali jako součást své maturitní práce zrod divadelního představení Ostře sledované vlaky. Rovněž vstup na všechny výstavy je volný.

Vstupenky na 30. Skupovu Plzeň je možné zakoupit v síti Plzeňská vstupenka www.plzenskavstupenka.cz.