Skupova Plzeň 2014: den třetí

z představení Loutky hledají talent

Další festivalový den zahájí už dopoledne v Divadle ALFA opravdový loutkářský bonbónek – inscenace Naivního divadla Loutky hledají talent. Ve 14 hodin hostí ALFA osudový příběh českých lyžařů Hanče a Vrbaty Slzy ošlehaných mužů, který nastudovalo Divadlo Vosto 5, a od 16:30 domácí inscenaci Čert tě vem! ze života potulných loutkářů.

Do Papírny můžete zamířit na pozoruhodné zahraniční inscenace – nejprve ve 12 hodin na Kafkův Proces v podání slovinského divadla Lutkovno gledališče a večer na Bartimejove pašie slovenského divadelního seskupení Med a prach. Slovenské divadelníky uvidíte také na nádvoří Muzea loutek, kam zavítá Tyjátr z Nitry s představením Herkules aneb Dobytí pekla.

Dnes se bude hrát i v ulicích města. V Proluce to bude inspirace Shakespearem – v 14:30 barokní přepis „Romeo a Julie (ve)dle Romia und Juliety“ a ve 20:30 inscenace „Othello is black“. U Branky pobaví diváky v 16 hodin anglická loutková klasika „Punch a Judy“. Ve speciálním stanu na nádvoří Plzeňského Prazdroje se ve 20:30 odehraje Obludárium Divadla bratří Formanů.

Třetí festivalový den ukončí koncert kapely Trombenik v Papírně od 22 hodin. Vstup na koncerty v rámci festivalu je volný.