Školák vběhl v centru Plzně přímo před autobus, po nárazu tělo letělo několik metrů vzduchem

Ilustrační foto

Přímo před autobus vběhl asi desetiletý chlapec v prostoru křižovatky ulic Americká a Šumavská. Nehoda se stala v sobotu ve 21. 45 hodin. Řidič autobusu už nedokázal srážce zabránit. Náraz byl tak silný, že tělo školáka letělo vzduchem několik metrů. Chlapec utrpěl vážné zranění.

Podle zatím zjištěných skutečností vše nasvědčuje tomu, ze chlapec přeběhl nejspíše křižovatku na červenou. Okolnostmi a stanovením přesné příčiny nehody se teď zabývají dopravní policisté z MŘ policie Plzeň,“ informovala o nehodě mluvčí policie Pavla Burešová. Mluvčí záchranné služby Mária Svobodová uvedla, že školáka záchranáři s těžkým zraněním transportovali na urgentní příjem do fakultní nemocnice.

Svědci z místa nehody uvedli, že autobus ve směru k nádraží vjížděl do křižovatky na zelenou. Přímo před něj ale na přechod vběhl na červenou přibližně desetiletý chlapec. Náraz byl tak silný, že dítě hlavou rozbilo čelní sklo u autobusu. První pomoc dítěti na místě poskytl právě řidič autobusu a další řidič z taxíku. Po chvíli se k nim připojila hlídka městské policie. Společně chlapce oživovali až do příjezdu záchranářů.