Škola pro zrakově postižené v Lazaretní ulici se otevírá veřejnosti

foto: Plzeň TV

Základní škola a Mateřská škola pro zrakově postižené a vady řeči, Plzeň, Lazaretní 25 zve děti, které mají zrakové potíže, vady řeči a speciální vzdělávací potřeby a jejich rodiče, pedagogy, lékaře i nejširší veřejnost na Dny otevřených dveří.

Škola se veřejnosti otevře pondělí 17. října 2016 od 12 do 16 hodin a v úterý 18. října 2016 od 9 do 16 hodin. Otevřen bude i Internát a Speciálně pedagogické centrum pro zrakově postižené, Nad Týncem 38 (cca 150 m od školy)
Mateřská škola pro zrakově postižené a vady řeči, Lazaretní 25, Ke Špitálskému lesu 3 a Jesenická 11 a SPC pro vady řeči, Ke Špitálskému lesu 3.

Budete mít možnost prohlédnout si prostory a výuku v základní škole a mateřských školách. Ve speciálně pedagogických centrech odborníci rádi poradí v oblasti týkající se zařazení dětí a žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, při zajišťování speciálních kompenzačních pomůcek a další informace z oblasti tyflopedické a logopedické péče.

Účast na dnech otevřených dveří přislíbila firma Adaptech s.r.o., Dioptra optik s.r.o., Spektra, v.d.n.. Seznámíte se a vyzkoušíte si nejen elektronické a optické, ale i další pomůcky pro zrakově postižené.

V případě větších skupin zájemců prosí pracovníci školy o předběžnou informaci na tel. čísle 377 263 569.