Škodovka zase umí vítězit. Každý bod je zlatý, říká Petr Straka

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Po reprezentační přestávce se hokejisté Plzně představili v Pardubicích. Po čtyřech prohrách v řadě se jim podařilo vydolovat dva body za výhru 3:2 na nájezdy. „Za dva body jsme hodně rádi,“ říká útočník Plzně Petr Straka.

Jak moc těžké bylo chytit rytmus po reprezentační pauze?
Možná trochu, ale o to více jsme měli energie. Vstoupili jsme do zápasu dobře, první dvě třetiny jsme byli lepší, ale oni snad ze dvou šancí dali dva góly. Pak tam tedy měli ještě nějaké akce, které smrděly gólem, ale to my měli víc. Bylo škoda, že to bylo jen 2:2. Ve třetí třetině už se hra srovnala. Možná i oni byli lepší. Díky bohu za výhru v nájezdech. Ty nám v sezóně nešly, určitě v nich máme spíše negativní bilanci.

Nájezdy přitom nemusely být. Těsně před koncem třetí třetiny jste měl poměrně dobrou šanci rozhodnout..
Bylo to ve vlastním oslabení, z úhlu a půl minuty do konce. Chtěl jsem to hlavně dostat někam pryč. Viděl jsem, že tam je proti mě Petr Sýkora, který zrovna do obrany moc není. Takže jsem si na něj věřil. Natlačil jsem se mezi něj a ještě jejich beka, ale brankář mi to vypíchl nahoru.

Bylo těžké udržet hlavu nahoře, když jste postupně spalovali šanci za šancí?
Žádná sranda to není, proto jsme rádi alespoň za ty dva body. Každý bod je zlatý, výhra je výhra. Musíme teď udělat šňůru.