Škodafit půlmaraton vyhráli v Plzni Tomáš Eisner a Tereza Hrochová

Jedním z vrcholů nejen programu Škoda FIT, ale celé běžecké sezóny se stává každoroční běžecký půlmaratón.  V neděli 30. září se uskutečnil již třetí ročník, který měřil tradičních 21,0975 kilometru. Běželo se opět historickým centrem a středem města Plzně a dále při řece Mži do areálu Škodovky, dále pak do Borského parku a povodím  řeky Radbuzy se vrátili závodníci zpět do cíle závodu na náměstí Republiky. Tato trať je označována jako jedna z nejkrásnějších tratí v České republice.

Už ranní veliké fronty u stánků s registrací dávaly tušit, že účast bude vysoká. Podle vyjádření hlavního organizátora Tomáše Pavla a dle propočtu pořadatelů se číslo závodníků v samotném půlmaratonu už přehouplo přes jeden tisíc a počet účastníků ve všech disciplinách a kategoriích, už dosáhl čísla 1 500.

Dětský běh ZPMV ČR organizátoři připravili na náměstí  o délce 320 metrů kolem katedrály Sv. Bartoloměje. Nejmenší děti do šesti let  běžely jeden okruh a každá další věková kategorie zdolávala další okruh navíc. Závody startovala a ceny nejlepším předávala Eva Vlková ze ZPMV. ČR. Běžci, kteří si sami netroufali  na celou vzdálenost půlmaratonu  mohli pokořit danou vzdálenost ve dvou či čtyřčlenných štafetách, a to  jako buď jako štafetu 2 x 10 km  nebo jako štafetu 4 x 5 km.

This slideshow requires JavaScript.

Pro celé rodiny, tj. rodiče, děti, případně i babičky a dědečky byl připraven nesoutěžní běh, s možností zažít neopakovatelnou atmosféru velkého běžeckého závodu se svými blízkými. Trasu o délce 2,5 kilometru centrem města mohl zvládnout každý. Odstartovaný byl pouhých 5 minut po startu hlavního závodu a trasa byla koncipována jako lehká, a protože se jednalo o závod nesoutěžní, bylo možné ho absolvovat i chůzí. Připraven byl i doprovodný program, který nabídl mnoho atraktivních akcí pro děti nebo relaxační zónu. Příchozí měli také možnost otestovat si na náměstí zdravotní stav, změřit si podíl svalové hmoty, vnitřní tuk či metabolický věk, specialisté zde rovněž poskytli i fyzioterapeutické poradenství.

Další fotografie najdete zde.

Patronem závodu byl hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard, který se závodu i aktivně zúčastnil. Byl členem štafety, předával ceny a i pomáhal losovat hodnotné ceny. Právě on  byl otcem myšlenky vytvořit před časem projekt Škoda FIT a je dodnes  duší celého závodu. Celé dopoledne moderoval zkušený Roman Jungwirth,. Skvělí byl i tým vodičů, kteří se svými  vlajkami byli nápomocni účastníkům dosáhnout časů, které si naplánovali.  Jak uvedl Jiří Mašek,  celý systém fungoval bezchybně a není ho potřeba měnit.  Skupina bubeníků GOOVE ARMY dodávala správnou atmosféru celé akci.

Vybrané výsledky:

Muži(absolutní pořadí):

1.Eisner Tomáš – 1987 / Team 211  – 1:13:57,9

2.Minařík Petr – 1976 / SKP Rokycan – 1:15:33,5

3.Hochmut Milan  – 1987 / AK Škoda Plzeň – 1:18:12,6